کد خبر: 21169 A

مدیر پذیرش شرکت بورس خبر داد:

مدیریت پذیرش بورس تهران از وضعیت شرکت های در فهرست واگذاری و درخواست های جدید برای پذیرش در بورس اوراق بهادار تهران خبر داد.

مدیریت پذیرش بورس تهران از وضعیت شرکت‌های در فهرست واگذاری و درخواست‌های جدید برای پذیرش در بورس اوراق بهادار تهران خبر داد.
به گزارش ایلنا و به نقل از شرکت بورس، اسماعیل درگاهی مدیر پذیرش بورس اوراق بهادار تهران درخصوص آخرین وضعیت پذیرش شرکت سیمان آبیک گفت: تمامی اقدامات برای پذیرش سیمان آبیک در بورس انجام شده و ما منتظر بودجه حسابرسی شده شرکت هستیم.
وی ادامه داد: در صورتی که بودجه حسابرسی شده این شرکت به تایید سازمان حسابرسی برسد و برای سازمان بورس ارسال شود. مقدمات لازم برای برگزاری جلسه معارفه مهیا می‌شود. به این ترتیب در صورت ارسال مستندات و ارائه مدارک لازم، شرایط برای عرضه اولیه این شرکت در بورس فراهم می‌­شود.
درگاهی در مورد درخواست شرکت‌ها افزود: نفت پاسارگاد به همراه نفت ایرانول برای پذیرش در بورس درخواست خود را ارائه کرده است. همچنین اقدامات اولیه پذیرش در مورد هلدینگ‌های مربوط به شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) از جمله هلدینگ نفت و گاز تامین و هلدینگ دارویی تامین در حال انجام است.
وی درخصوص تغییر و تحول شرکت‌ها از فرابورس به بورس گفت: در حال حاضر درخواست‌های متعددی از سوی شرکت‌های حاضر در فرابورس از جمله شرکت همکاران سیستم و شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کارکنان بانک‌ها برای جا به جایی از فرابورس به بورس مطرح شده است که در حال بررسی شرایط و الزامات انتقال در مورد آن‌ها هستیم.
درگاهی از انجام مقدمات کار پذیرش شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه در بورس خبر داد و تاکید کرد: ما قصد داریم در اولین جلسه هیات پذیرش بحث واگذاری این شرکت را مطرح کنیم. به نظر می‌رسد که در اوایل آذر ماه این مسئله در هیات پذیرش مطرح می‌شود و پس از بررسی و با دریافت نظر هیات پذیرش تکلیف این شرکت برای ورود به بورس مشخص می‌شود.

بورس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر