کد خبر: 16507 A

مدیرعامل هلدینگ سیمانی غدیر:

مدیرعامل هلدینگ سیمانی غدیر گفت: سهامداران سیمانی برای خرید سهام سیمانی ها، افزایش ارزش جایگزینی را ملاک قرار می دهند.

سودآوری سیمانی ها با افزایش نرخ محصولاتشان افزایش می یابد.

به گزارش ایلنا، مدیرعامل هلدینگ سیمانی غدیر با اشاره به افزایش سودآوری سیمانی ها اظهار داشت: سهامداران سیمانی برای خرید سهام این گروه، افزایش ارزش جایگزینی را ملاک قرار می دهند.

علی محمد بد با اشاره به اینکه سیمانی ها سهم خوبی برای بلند مدت هستند، گفت: به همین علت اکثر حقوقی های بازار مانند سازمان ها و صندوق های بازنشستگی تمایل بیشتری برای خرید سهام گروه سیمانی دارند.

وی با تاکید بر اینکه بخش عمده ای از افزایش قیمت سیمان صرف افزایش هزینه ها در این بخش شد، تصریح کرد: در صورتی که سیمان از قیمت گذاری دولتی رها شود سودآوری این صنعت افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل هلدینگ سیمانی غدیر با تاکید بر اینکه یکی از مهم ترین مشکلات صنعت سیمان قیمت گذاری دولتی آن است، خاطرنشان کرد: قیمت گذاری سیمان در زمان خروج از کارخانه موجب ایجاد رانت در این بازار به نفع دلالان می شود.

بد با تاکید بر لزوم خروج سیمان از قیمت گذاری دولتی تصریح کرد: تا این اتفاق روی ندهد، سیمانی ها نمی توانند چندان از محل افزایش نرخ دلار منتفع شوند.

وی با اشاره به اینکه سالانه بین 10 تا 12 میلیون تن صادرات سیمان انجام می شود، خاطرنشان کرد: بر این اساس در هر تن 10 دلار سود به جیب دلالان می رود که در مجموع به رقمی بالغ بر 100 میلیون دلار می رسد.

بد با تاکید بر اینکه چنین نحوه قیمت گذاری سیمان مربوط به زمانی است که سیمان به میزان کم تولید می شود، اظهار داشت: این در حالی است که با افزایش ظرفیت ها در تولید سیمان،  تحول اساسی در سودآوری ایجاد می شود.

بورس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر