کد خبر: 100238 A

4.54 درصد سهام این شركت برای كشف قیمت در روز یك شنبه 10 شهریورماه به عنوان بیست و چهارمین نماد عرضه می شود.

 رییس اداره عملیات بازار فرابورس ایران از عرضه بیش از 217 میلیون سهم شركت پتروشیمی جم در روز یكشنبه 10 شهریور ماه جاری در بازار دوم فرابورس با نماد "جم "خبر داد.

به گزارش ایلنا، بهنام محسنی با اعلام تاریخ عرضه اولیه سهام پتروشیمی جم در بازار دوم فرابورس گفت: 54.4 درصد سهام این شركت برای كشف قیمت در روز یك شنبه 10 شهریورماه به عنوان بیست و چهارمین نماد عرضه می‌شود.

وی گفت: از سهامدارن عمده این شركت 4800 میلیارد ریالی می‌توان به شركت نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیكو) 25.84 درصد، سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی كشوری با 24.46 درصد، صندوق بازنشستگی كشوری 22.86 درصد، سهام عدالت 15درصد، گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان 9.2 درصد اشاره كرد.

شركت پتروشیمی جم كه در گروه محصولات شیمیایی و زیر گروه مواد شیمیایی پایه بجز كود قرار دارد و به عنوان هشتادمین نماد معاملاتی و بیست و هشتمین شركت در بازار دوم در تاریخ 11 خرداد ماه 92 درج شد.

محسنی با اشاره به درج این نماد در بازار دوم فرابورس و با توجه به ابلاغیه 23 تیرماه امسال مدیریت نظارت بر نهاد های مالی سازمان بورس، تصریح کرد: آن دسته از صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترك كه اقدام به تشكیل مجمع صندوق و اصلاح اساسنامه و امید نامه خود كرده‌اند، می‌توانند حداكثر به میزان سهمیه تعیین شده یعنی 200 هزار سهم اقدام به خرید كنند. همچنین محدودیت خرید هر ایستگاه كاری 200 هزار سهم است و معامله گران برخط نمی توانند در كشف قیمت این شركت فعال باشند.

فرابورس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر