کد خبر: 84431 A

حمیدرضا پشنگ در گفت‌وگو با ایلنا:

ادغام این دو وزارتخانه غیرکارشناسی بود و برآمده از احساسات و سلیقه بوده و باید نسبت به این موضوع مجلس واکنش نشان می‌داد که این امر صورت نگرفت؛ بنابراین با اتفاقات رخ داده و تجربه تلخی که از دو سال گذشته وجود دارد تفکیک این دو وزارتخانه محتمل است.

حمیدرضا پشنگ نماینده مردم خاش و میرجاوه در مجلس از تفکیک قریب الوقوع وزارت راه و شهرسازی به وزارت خانه‌های مسکن و راه خبر داد.

عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: با توجه به اینکه وزارت راه خود یک وزارتخانه عریض و طویل با حجم گسترده کاری در حوزه‌های ریلی، جاده‌ای، هوایی، دریایی بوده و همچنین وزارت مسکن نیز در حوزه شهرسازی و روستایی با حجم گسترده فعالیت کاری مواجه است لذا ادغام این دو وزارتخانه غیرکارشناسی بوده و باید در اولین فرصت و پس از استقرار دولت یازدهم این وزارتخانه ادغام شده به دو وزارتخانه سابق مسکن و راه تفکیک شود.

پشنگ افزود: وزارت راه سابق خود علاوه بر حوزه عملکردی خود در 4 محور گفته شده در حوزه ترانزیتی نیز فعال بوده و حجم گسترده‌ای از کار را بر عهده دارد که این امر، امکان عملکرد مثبت را از وزارتخانه ادغام شده برای تسریع امور محول شده به وزارتخانه راه و شهرسازی فعلی گرفته است.

این نماینده مردم خاش در مجلس بیان داشت: ادغام این دو وزارتخانه غیرکارشناسی بود و برآمده از احساسات و سلیقه بوده و باید نسبت به این موضوع مجلس واکنش نشان می‌داد که این امر صورت نگرفت؛بنابراین با اتفاقات رخ داده و تجربه تلخی که از دو سال گذشته وجود دارد تفکیک این دو وزارتخانه محتمل است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر