کد خبر: 8056 A

در حال حاضر بیش از یکصد و چهار هزار فروند کشتی بالای صدتن در آبراههای جهانی فعالیت می کنند و یک و نیم میلیون نفر در سراسر جهان به حرفه دریانوردی مشغول هستند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان نیز در مراسم یاد شده با ارائه آماری از وضعیت تبادلات دریایی و نقش و جایگاه آن در تجارت جهانی صنعت دریانوردی را از شاخص های مهم ارزیابی های اقتصادی معرفی کرد.

به گزارش ایلنا، علی اکبر صفایی یادآور شد: در حال حاضر بیش از یکصد و چهار هزار فروند کشتی بالای صدتن در آبراههای جهانی فعالیت می کنند و یک و نیم میلیون نفر در سراسر جهان به حرفه دریانوردی مشغول هستند.

وی از هرمزگان به عنوان قطب فعالیت های دریایی کشور نام برد که سالانه 100میلیون تن کالا در آن تخلیه و بارگیری می شود وتردد 110هزار شناور (بدون احتساب ترددهای نظامی) در آن ثبت می شود.

این مسئول تعداد شناورهای ثبتی استان را 8هزار و 800فروند اعلام و اضافه کرد:60درصد تجارت دریایی کشور در هرمزگان انجام می شود و سهم 90درصدی از حمل و نقل کانتینری و 98درصدی از مسافرت های دریایی را به خود اختصاص داده و55هزار نفر نیز به طور مستقیم در این استان از حرفه دریانوردی ارتزاق می کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر