کد خبر: 53353 A

با دستور رییس جمهور؛

بعد از مطرح شدن این سخنان در ایلنا و بازتاب آن در كشور، رئیس جمهور دستور داد تا مشكل ایرلاین‌ها به صورت ویژه حل شده و ارز مبادلاتی به آنها تعلق قرار گیرد.

ارز مبادلاتی 2400 تومان بالاخره بعد از پیگیری ایلنا با دستور ویژه رئیس جمهور به شركتهای هواپیمایی كشور رسید.
به گزارش خبرنگار ایلنا، پس از گفت و گوی خبرنگار ایلنا با رئیس انجمن شركتهای هواپیمایی مبنی بر عدم تعلق ارز مبادلاتی به شركتهای هواپیمایی طی۶ ماه اخیر و زیان این شركتها، محمود احمدی نژاد رئیس جمهورر در جلسه ویژه هفت صبح روز گذشته دستور داد تا علاوه بر حل مشكل سوخت این شركتها، ارز مبادلاتی هرچه سریعتر به ایرلاین‌ها و خودروسازان كشور تعلق گیرد.

گفتنی است در تاریخ 9 اسفند ماه جاری رئیس انجمن شركت‌های هواپیمایی در گفت و گو با ایلنا با بیان اینكه در شرایط فعلی نرخ ارز، شركت‌های هواپیمایی نمی‌توانند هزینه‌های خود را جبران كنند، از عدم تعلق ارز مبادلاتی به شركتهای هواپیمایی طی۶ ماه اخیر خبر داد.
عبدالرضا موسوی رئیس انجمن شركت‌های هواپیمایی اظهار داشت: بعد از اینكه تخصیص ارز مرجع با بهای ۱۲۲۶ تومان به شركتهای هواپیمایی از مردادماه سال جاری منتفی شد، دولت برای حمایت از شركتهای هواپیمایی اعلام كرد كه ارز مبادلاتی با قیمت ۲۴۰۰ تومان خواهد داد ولی متاسفانه هنوز این ارز به ما تعلق نگرفته است و حتی در این مدت نتوانستیم از اتاق مبادلات ارزی ارز دریافت كنیم كه این امر باعث ضرر هزار میلیارد یورویی به ایرلاین‌ها شده است تا جایی كه ما برای جبران این ضرر اعلام كردیم كه شركت نفت، هواپیماهای ما را به جای بدهی خود بردارد.
براساس این گزارش بعد از این سخنان، صمد كریمی سخنگوی ارز مبادلاتی در گفت و گویی با خبرنگار ایلنا از بررسی وی‍ژه مشكلات ایرلاین‌ها و رفع آنها خبر داد.
صمد كریمی اظهار داشت: مركز آمادگی خود را برای حل مشكلات ارزی شركت های هواپیمایی اعلام می كند، از اعضای انجمن شركتهای هواپیمایی هم خواستارم كه برای رفع این مشكل به مركز آمده و با ما گفت و گو كنند.
بعد از مطرح شدن این سخنان در ایلنا و بازتاب آن در كشور، رئیس جمهور دستور داد تا مشكل ایرلاین‌ها به صورت ویژه حل شده و ارز مبادلاتی به آنها تعلق قرار گیرد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر