کد خبر: 26436 A

وی با بیان اینکه کسالت آقای تقی پور دلیل نیامدن ایشان عنوان شده است، افزود: بزرگی ایشان اقتضا می‌کرد تا در این مراسم حضور پیدا کنند.

معاون اول رئیس جمهور گفت: در صورتی که مجلس با ادغام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با وزارت راه و شهرسازی موافقت نکند، ادغام این وزارتخانه لغو می شود و ما نیز خواهان این موضوع هستیم.
به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور در مراسم تودیع و معارفه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات  گفت: جدایی از یکی از برادرانی که با او انس و الفت بسیاری داشتیم قدری دشوار است ولی باید توجه داشته باشیم تودیع در جمهوری اسلامی به معنای وداع نیست ضمن اینكه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مملو از کارشناسان برجسته و جهانی است و باهرمهندس فناوری اطلاعات می توان یك وزارتخانه دیگر راه انداخت.
رحیمی با اشاره به وجود نیروهای متخصص در وزارتخانه‌های نیرو، راه و شهرسازی و نیز وزارت ارتباطات تاکید کرد: باید تدبیری اندیشیده شود که این کارشناسان و متخصصان حاضر در این وزارتخانه‌ها بتوانند در توسعه و بالندگی کشور نقش موثری ایفا کنند.
وی با اعلام انتقاد از واگذاری شرکت مخابرات ایران و بخش ارتباطات از دولت و سپردن آن به بخش خصوصی ادامه داد: یکی از وزارتخانه‌های کارساز و پردرآمد را با توصیه آقایان واگذار کردیم که ای کاش نمی‌کردیم.
رحیمی همچنین با اشاره به عدم حضور رضا تقی پور در مراسم تودیعش گفت: روزی که در مسند کاری می‌نشینیم خوشحال هستیم اما روزی که قرار است جای خود را به کس دیگری بدهیم اخم وجودمان را می‌گیرد.
وی با بیان اینکه کسالت آقای تقی پور دلیل نیامدن ایشان عنوان شده است، افزود: بزرگی ایشان اقتضا می‌کرد تا در این مراسم حضور پیدا کنند.
معاون اول رئیس جمهور بیان کرد: ما قدردان تقی پور هستیم و اگر نباشیم ناسپاسی کرده‌ایم و اتفاقی که افتاده است تنها به خاطر ادغام بوده و تکلیفی است که مجلس برای دولت داشته است.
وی گفت: دولت تا جایی که توانسته است وزارتخانه‌ها را فشرده و انشاءالله اگر تکلیف کوچک سازی و ادغام را بردارد ما راحت‌تریم و این وزارتخانه را حفظ می‌کنیم.
به گفته رحیمی دولت در هر صورت بخش فناوری اطلاعات را حفظ خواهد کرد و چنانچه قرار باشد این وزارتخانه ماندگار باشد وزیری از جنس تقی پور و از همین نخبگان وزارتخانه به عنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از سوی رئیس جمهور انتخاب خواهد شد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر