کد خبر: 16743 A

وزیر راه وشهرسازی:

دولت تمام توان خود را برای اسكان زلزله زدگان اختصاص داد ‌تا جایی كه 5 هزار واحد كانكس برای سكونت افراد تأمین و 3500 واحد مسكونی نیز احداث شده است.

وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینكه 5 هزار واحد كانكس برای اسكان موقت زلزله زدگان استان آذربایجان شرقی تأمین شده است،‌گفت: رسیدگی به امور اسكان مناطق زلزله در اولویت كاری این وزارتخانه قرار دارد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی،‌علی نیكزاد با تبریك عید سعید غدیر خم،‌ اظهار داشت: دولت تمام توان خود را برای اسكان زلزله زدگان اختصاص داد ‌تا جایی كه 5 هزار واحد كانكس برای سكونت افراد تأمین و 3500 واحد مسكونی نیز احداث شده است.

وی با بیان اینكه كانكس های تأمین شده برای سكونت زلزله زدگان در حیاط خانه‌ها نصب شده است،‌افزود: این كانكس ها توان محفوظ نگه داشتن ساكنان از سرما راه به خوبی دارند.

وزیر راه و شهرسازی با تأكید بر اینكه امور مربوط به اسكان زلزله زدگان به صورت روزانه پیگیری می شود،،‌تصریح كرد: دولت مصوبات لازم برای انجام كارهای اسكان زلزله زدگان را حداكثر در3 ساعت تصویب كرد و از همه توان خود برای این كار استفاده می كند.

وی اجرای طرح مسكن مهر را اقدامی انقلابی، اسلامی و تأثیر گذار در مسائلی مانند حفظ عزت خانواده ها، تسهیل ازدواج جوانان و كاهش تورم دانست و گفت: ما با نیت خالص وارد این طرح شدیم اما متأسفانه عده ای تلاش می كنند چنین خدماتی را به كارها و امور دیگری مربوط كنند.

نیكزاد با بیان اینكه هدف ما از اجرای طرح مسكن مهر جز خدمت به مردم و كارآمد نشان دادن نظام اسلامی نیست، ‌تاكید كرد: اجرای این طرح با قدرت و قوت هر چه تمام ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به در دست احداث بودن 30 هزار كیلومتر انواع راه و 6700 كیلومتر راه روستایی، ادامه داد: علاوه بر موارد یاد شده، ‌این وزارتخانه نگهداری از 216 هزار كیلومتر شبكه راههای كشور و توسعه 11 بندر را نیز برعهده دارد.

وزیر راه و شهرسازی افزود: در ابتدای دولت نهم، طول كل شبكه ریلی كشور 11 هزار كیلومتر بود حال آنكه طی دولت نهم و دهم كار ساخت 11 هزار كیلومتر دیگر آغاز شد.

وی طرح مهر ماندگار كه با هدف اتمام پروژه های مهم و اساسی اجرایی شد را اقدام ارزشمندی توصیف و تصریح كرد:با وجودی كه دولت می توانست پروژه های زیادی را كلنگ زنی كرده، تكمیل آن را برعهده دولت های آینده بگذارد،‌تصمیم گرفت پروژه های اساسی و تأثیرگذار را به اتمام برساند تا دولت بعدی بتواند برنامه ریزی خودش را داشته باشد.

نیكزاد در خاتمه از تلاش های كاركنان مجموعه وزارت راه و شهرسازی در نقاط مختلف كشور قدردانی كرد.

 

وزیر راه و شهرسازی نیکزاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر