کد خبر: 16740 A

اهداف اصلی طرح پدافند غیرعامل را «استمرار فعالیت های زیربنایی»، «تأمین نیازهای حیاتی در شرایط بحرانی» و «تداوم خدمات رسانی به هنگام شرایط اضطراری» است.

معاون مدیریت بحران وزارت راه وشهرسازی با حضور در سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام اینکه 8 آبان با تایید رهبر معظم انقلاب به روز پدافند غیرعامل نام‌گذاری شده، اهداف اصلی طرح پدافند غیرعامل را «استمرار فعالیت های زیربنایی»، «تأمین نیازهای حیاتی در شرایط بحرانی» و «تداوم خدمات رسانی به هنگام شرایط اضطراری» عنوان کرد.

احمد مجیدی که در جمع مدیران و اعضای هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی سخن می گفت، با تأکید بر اینکه امروزه الزاماً جنگ در سر مرزها اتفاق نمی افتد، مدیریت پدافند غیرعامل را به هنگام بروز حملات طبیعی و غیر طبیعی بسیار حائز اهمیت و تعیین کننده دانست.

مجیدی با اعلام اینکه از 5 هزار سال تمدن بشری تنها در 268 سال هیچ جنگی در دنیا اتفاق نیفتاد، شرایط جمهوری اسلامی در این مقطع زمانی را بسیار حساس ارزیابی کرد و از اجرای کارها در طرح پدافند غیرعامل به شکل «بسیجی وار» خبر داد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بر اساس تأکیدات مقام معظم رهبری مراکز حساس و درجه یک باید هر چه سریع تر شناسایی شده و طرح پدافند در آن به اجرا برسد، از تدوین طرح پدافند غیرعامل در بخش حمل و نقل دریایی خبر داد.

مجیدی با تأکید بر اینکه در دنیا استفاده 80 درصدی از پدافند غیرعامل در مراکز اولویت دار و حساس صورت گرفته، ایجاد ساختار پدافندی در سازمان بنادر و ایجاد شرایط ایمن در بنادر بزرگ تجاری را ضروری برشمرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر