کد خبر: 16651 A

استاندار اصفهان:

نباید در شهرستان‌ها منتظر پتروشیمی، پالایشگاه و صنایع آهن و فولاد باشیم، صنایع تبدیلی و تکمیلی نیاز است/ اشتغال استان در بخش غیر‌مسکن مطلوب و مناسب نیست و استان باید در راستای توسعه اشتغال در بخش غیر‌مسکن تلاش کند.

اصفهان – ایلنا: استاندار اصفهان از اجرای ۱۷ درصدی تعهد اشتغال در بخش غیر مسکن و ۲۵۰ درصدی در بخش مسکن خبر داد و گفت: مسئولان باید تدابیری اتخاذ کنند که سرعت استان در زمینه وضعیت اشتغال در بخش غیر مسکن افزایش یابد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا ذاکر اصفهانی بعد از ظهر یکشنبه در جلسه شورای اشتغال استان، با اشاره به شرایط موجود در کشور افزود: به دست آوردن فرصت از دل تهدید، شرایط مناسبی را برای پیشرفت در بخش‌های علمی، تولیدی و اشتغال فراهم خواهد کرد و با تدبیر و برنامه ریزی مناسب شرایط بهتری برای پیشرفت ایجاد خواهد شد.

وی شرایط استان در زمینه اشتغال را مناسب دانست و تصریح کرد: حفظ اشتغال موجود با توجه به شرایط خاص کشور در اولویت امسال مدیریت کلان استان و تمامی دستگاه‌های اجرایی قرار دارد.

استاندار اصفهان با تاکید بر اینکه یک یا دو دستگاه اجرایی تنها نمی‌توانند به وضعیت اشتغال استان رسیدگی کنندگفت: تمام مجموعه‌های فعال در استان باید در راستای ساماندهی وضعیت اشتغال استان تلاش کنند و در حال حاضر همدلی و هماهنگی مناسبی میان ادارات استان در راستای این موضوع وجود دارد.

وی بانک‌ها را رکن اصلی اشتغال زایی نامید و افزود: باید از ظرفیت‌های موجود در مناطق و شهرستان‌های اصفهان در راستای توسعه‌ جدی‌تر استفاده شود.

دکتر ذاکر بانک‌ها را موظف کرد حداکثر تا پایان آبان ماه، برای پرداخت سهمیه تسهیلات ابلاغی خود در سال ۹۰ اقدام کنند و گفت: بانک‌هایی که تاکنون ابلاغیه سهمیه سال ۱۳۹۱ را دریافت نکرده‌اند موظف هستند هر چه زود‌تر برای دریافت این ابلاغ، اقدام کنند.

وی اصفهان را در زمینه اشتغال زایی یکی از سه استان بر‌تر کشور خواند و ادامه داد: صنایع دستی و میراث فرهنگی هویت و تاریخ ماست و باید در حوزه گردشگری و صنایع دستی به طور جدی فعالیت شود.

استاندار با اشاره به صدور مهر اصالت یونسکو برای ۵۴ مورد از صنایع دستی استان اصفهان تاکید کرد: باید با فرهنگ سازی مناسب در زمینه صنایع دستی و همچنین تأمین اعتبارات لازم در این زمینه این میراث گرانقدر حفظ شود.

وی همچنین ساخت مراکز تفریحی و سایت‌های گردشگری در کویر و شهرستان‌های استان را یکی از راهکارهای بالا بردن نشاط اجتماعی و اشتغال استان دانست و گفت: نباید در شهرستان‌ها منتظر پتروشیمی، پالایشگاه و صنایع آهن و فولاد باشیم، بلکه لازم است با همکاری مسئولان استان بستر‌های مناسب برای افزایش اشتغال در بخش‌های کشاورزی، دام و طیور، آبزیان، صنایع تبدیلی و تکمیلی فراهم شود.

اشتغال در بخش غیر‌مسکن مناسب نیست

به علاوه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان نیز در این جلسه اعلام کرد: وضعیت اشتغال استان به صورت مرتب در کارگروه اشتغال استان مورد بررسی قرار می‌گیرد و درصدد تحقق کامل تعهدات استان در بخش اشتغال هستیم.

غلامعلی قادری اشتغال استان در بخش غیر‌مسکن را نامناسب دانست و افزود: از ابتدای امسال تاکنون تعهد اشتغال استان در بخش مسکن و غیر‌مسکن حدود ۱۱۳ درصد تحقق یافته اما عمده تعهدات محقق شده در بخش اشتغال استان به بخش مسکن اختصاص دارد.

وی اجرای تعهدات در بخش غیر‌مسکن را ملاک و ارزیابی شورای عالی اشتغال در پایان سال عنوان کرد و گفت: اشتغال استان در بخش غیر‌مسکن مطلوب و مناسب نیست و استان باید در راستای توسعه اشتغال در بخش غیر‌مسکن تلاش کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر