کد خبر: 101009 A

وزیر راه و شهرسازی اعلام كرد:

افرادی كه می خواهند زمین های اطراف را خرید و فروش كنند و بورس زمین راه انداخته‌اند و ادعا می‌كنند اراضی اطراف آزادراه پر ارزش می‌شود، دچار فرضیه باطل هستند.

وزیر راه و شهرسازی در بازدید از طرح آزادراه تهران-شمال تصمیم‌گیری در خصوص این طرح را منوط به بررسی دقیق طرح در بخش منابع مالی و موارد حقوقی دانست.
به گزارش خبرنگار ایلنا، عباس آخوندی كه صبح روز گذشته در بازدید از ‌آزادراه تهران-شمال در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت، تصریح كرد: گروهی از كارشناسان را به طرح آوردم تا وضع حقوقی و مالی این طرح را بررسی كنم و از آنان خواسته‌ام كه از آغاز تاكنون تمام موارد مالی را بررسی و گزارش كنند.
وزیر راه و شهرسازی گفت: بدون بررسی و حل مشكلات مالی و حقوقی آزادراه تهران-شمال هرگونه وعده برای بهره برداری زودهنگام بی پشتوانه است.
وی افزود: از 15 سال پیش كه قرارداد ساخت این آزادراه بین بنیاد مستضعفان و وزارت راه و ترابری وقت بسته شد این طرح پیشرفت چندانی نداشته است.

آخوندی با بیان اینكه پس از تهیه گزارش موضوع را با رئیس جمهور برای حل فوری آن در میان خواهم گذاشت گفت: آزادراه تهران-شمال با توجه به سفرها سوانح جاده ای و ضرورت كاهش مشكلات سفر یكی از طرح‌های مهم وزارت راه و شهرسازی و مورد توجه افكار عمومی است،‌ قطعه یك آزاد راه تهران-شمال به طول 32 كیلومتر چهل درصد پیشرفت كار دارد و كار حفاری تونلهای آن به پایان رسیده است.
آخوندی یادآور شد: قطعات دو و سه آزادراه تهران-شمال هنوز اجرایی نشده است. طول این آزادراه 121 كیلومتر است كه تنها قطعه چهار آن به طول 22 كیلومتر از مرزن آباد تا چالوس به بهره برداری رسیده است.

وزیر راه و شهرسازی در آغاز بازدید خود با حضور در كارگاه شركت چینی (STA) در جلسه‌ای با مدیران این پروژه درباره روند اجرایی و مشكلات پروژه و دلایل تاخیر ساخت آن سوالاتی مطرح كرده و خواستار شفاف‌سازی در مباحث مالی و حقوقی این پروژه شد.

فریب دلالان فروش زمین‌های اطراف آزادراه تهران- شمال را نخورید

وزیر راه و شهرسازی گفت: مردم هوشیار باشند و فریب دلالان فروش زمین‌ها در اطراف آزادراه تهران- شمال را نخورند.
وی تاكید كرد: مجموعه آزاد راهی تهران - شمال یك مجموعه بسته است و حركت در آزاد راه از تهران آغاز می شود و در شمال خروجی دارد.
وزیر راه و شهرسازی گفت: در طول مسیر آزاد راه تهران شمال هیچ دسترسی به محیط‌های مسكونی اطراف وجود ندارد.
آخوندی گفت: افرادی كه می خواهند زمین های اطراف را خرید و فروش كنند و بورس زمین راه انداخته‌اند و ادعا می‌كنند اراضی اطراف آزادراه پر ارزش می‌شود، دچار فرضیه باطل هستند.
وزیر راه و شهرسازی گفت: كسانی كه برای فروش زمین به مردم اطلاعات می دهند، اطلاعات كاملا غلطی دارند و مردم هم باید آگاه باشند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر