کد خبر: 90144 A

دبیر اتحادیه چای‌کاران کشور در گفت‌وگو با ایلنا:

۶ هزار هکتار از باغات چای کشور از بین رفته است

اتحادیه تعاونی‌های چایکاران طرحی برای سال ۹۳ ارائه کرده است که براساس این طرح برگ سبز کشاورزان و چای خشک کارخانجات تجمیع و قیمت گذاری خواهد شد تا چای جایگاه واقعی خود را بیابد.

۶ هزار هکتار از باغات چای کشور از بین رفته است

دبیر اتحادیه چای‌کاران کشور گفت: عدم رسیدگی و هرس به موقع باغات چای باعث از بین رفتن حدود ۶ هزار هکتار از باغات چای کشور شده است.

نصرت رمضانی دبیر اتحادیه چای‌کاران کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار کرد: اتحادیه تعاونی‌های چای کاران طرحی برای سال ۹۳ ارائه کرده است که براساس این طرح برگ سبز کشاورزان و چای خشک کارخانجات تجمیع و قیمت گذاری خواهد شد تا چای جایگاه واقعی خود را بیابد.

دبیر اتحادیه چای‌کاران کشور گفت: طرح ارائه شده از سوی اتحادیه چای نیازمند این است که دولت در سال اول، نقدینگی مورد نیازش را بصورت بلاعوض تامین کند.

رمضانی ادامه داد: بر اساس این طرح بایستی پول چای‌کاران ۲۴ ساعته پرداخت شود و همچنین قیمت فروش برگ سبز کشاورزان و چای خشک کارخانجات بر اساس کیفیت محصولشان باشد و محصول با قیمت مناسب به فروش برد.

وی تاکید کرد: در حال حاضر کشاورزان کیفیت را فدای کمیت می‌کنند تا درآمد بیشتری داشته باشند.

رمضانی گفت: با همکاری اتحادیه تعاونی‌های چای کاران و سندیکای کارخانجات چای و با نظارت سازمان چای طرح تجمیع ارائه شده عملی است.

دبیر اتحادیه چای‌کاران کشور خاطر نشان کرد: اجرای این طرح دست واسطه‌ها را از بازار چای کوتاه و بازارچای را بازاری عادلانه و رقابتی خواهد کرد.

چای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر