کد خبر: 82905 A

رییس سازمان توسعه تجارت ایران در گفتگو با ایلنا عنوان كرد:

«سیاست های تجاری عراق به صورت فصلی در حال تغییر است./ بحث استاندارد از نكات مهمی است كه در بحث صادرات كالا به عراق حائز اهمیت است.»

رییس سازمان توسعه تجارت ایران علت كاهش صادرات به عراق را تغییر «فصلی» سیاست‌های تجاری عراق و مشكلاتی كه در خصوص «استاندارد» وجود دارد عنوان كرد.

«حمید صافدل»، رییس سازمان توسعه تجارت ایران در گفتگو با خبرنگار ایلنا در پاسخ به این پرسشی درباره علت كاهش صادرات سیمان و لبنیات به عراق طی چند ماه گذشته، اظهار داشت: سیاست های تجاری عراق به صورت فصلی در حال تغییر است.

صافدل به حجم صادرات سیمان به عراق در سال گذشته اشاره كرد و گفت: ‌در حال حاضر صادرات سیمان به عراق ادامه دارد و در سال گذشته 8/5 میلیون تن سیمان به عراق صادر شده است و این در حالی است كه حجم كار واردات سیمان به عراق 14 میلیون تن بوده است.

وی همچنین در خصوص كاهش صادرات لبنیات ایران به عراق گفت: بحث استاندارد از نكات مهمی است كه در بحث صادرات كالا به عراق حائز اهمیت است.

به گزارش ایلنا، پیش از این دبیر انجمن صنایع لبنی در خصوص دلیل کاهش صادرات لبنیات به عراق، گفته بود: صادرات لبنیات اخیراً با وضع عوارض 7 درصدی مزیت نسبی خود را در بازارهای صادراتی از دست داده است با این شرایط لبنیات کشورهای ترکیه و کویت جایگزین لبنیات ایران در عراق می‌شود.

 

تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر