کد خبر: 53306 A

296 تعاونی کشاورزی و روستائی در آذربایجان شرقی فعالیت دارند/از بین شرکت های فعال استان، 247 واحد سود ده، معرفی شده اند/ شرکت های تعاونی روستایی با 168 شرکت در صدر شرکت های فعال کشاورزی قرار دارند/ تلاش می کنیم با برنامه ریزی های منسجم با کاهش افراد حقوق بگیر بر تعداد شاغلین کارمزد بیفزاییم.

ایلنا-تبریز:مدیر سازمان تعاون روستائی آذربایجان شرقی از فعال بودن 296 تعاونی در قالب اتحادیه استان، اتحادیه شهرستانها، تعاونی تولید، تعاونی روستائی، تعاونی کشاورزی و زنان در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا عبدالله محمدفام در نشست معاون وزیر و رئیس هیئت مدیره ومدیر عامل سازمان مركزی تعاون روستائی کشور با روسای ادارات تعاونی روستایی و مدیران اتحادیه ها و شرکتهای تعاونی روستایی استان آذربایجان شرقی ضمن ارائه گزارش مبسوطی از فعالیتها و خدمات ارائه شده به شبکه در طی برنامه های توسعه و تحقق اصل 44 قانون اساسی گفت: شرکت های تعاونی روستایی با 168 شرکت در صدر شرکت های فعال کشاورزی قرار دارند.

وی با اشاره به تراز مالی شرکت های تعاونی کشاورزی بر اساس آمار سال 90 افزود: از بین شرکت های فعال استان، 247 واحد سود ده، 38 واحد زیان ده و 11 واحد سر به سر معرفی شده اند.

مدیر سازمان تعاون روستایی استان بابیان اینکه تعاونیها در سال مالی90، مبلغ10 میلیاردو486 میلیون ریال سوددهی داشته است افزود: میزان زیان انباشت شبکه و میزان بدهی آنها به ترتیب پنج میلیاردو170میلیون ریال و160میلیارد ریال است.

محمدفام با اشاره به اشتغال زایی قابل توجه شر کت های تعاونی گفت: در حال حاضر 619 نفر حقوق بگیر و 172 نفر نیز به صورت کارمزد در این شرکت ها فعالیت دارندو تلاش می کنیم با برنامه ریزی های منسجم با کاهش افراد حقوق بگیر بر تعداد شاغلین کارمزد بیفزاییم.

وی به مباحث تنظیم بازار، تولید و تنظیم نهاده ها، هوشمند سازی و هماهنگی نظام توزیع نهاده ها اعم ازکود، بذر، سموم و غیره، همکاری با سایر موسسات و بانک های اعتباری، میزان خرید های تضمینی و توافقی، چالشهای موجود در زمینه اختلاف قیمت خرید محصول از تولید کننده تا مصرف کننده، ارتقای جایگاه شبکه تعاونیها در توسعه صادرات توسعه بخش کشاورزی وساختمندسازی تعاونیهاوتشکلها درامتداد تحقق بخش اشاره کرد و افزود: هم اکنون 20 اتحادیه،168 تعاونی روستایی، 18 تعاونی تولید، 7 تعاونی زنان و 87 تعاونی کشاورزی با عضویت 306 هزار نفر از کشاورزان و دامداران در این استان فعالیت دارند.

محمدفام با اشاره به ایجاد 152 غرفه برای عرضه محصولات کشاورزی در شهرستان های استان گفت: با احداث این تعداد غرفه به زودی شاهد رونق گرفتن اقتصاد و همچنین به سامان رسیدن قیمت محصولات خواهیم بود. مدیر سازمان تعاون روستایی استان ادامه داد: همچنین این تشکل در سال جاری 35 هزار تن شیر دامداری را از دامداران خریداری کرده و در اختیار بازار استان قرار داده است.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر