کد خبر: 49952 A

مدیر كل دفتر ترویج تجارت سازمان توسعه تجارت ایران خبر داد:

مشاركت كنندگان خارجی دو گروه هستند یا گروهی كه در ایران نمایندگی دارند یا گروهی كه مستقیم از خارج از كشور می ایند كه این گروه مشكل چندانی نداشتند و امسال هم همان 200 یورو را پرداخت كردند اما نمایندگی هایی كه در ایران بودند برای تبدیل ریال به ارز با مشكل مواجه شدند.

مدیر كل دفتر ترویج تجارت سازمان توسعه تجارت ایران از برگزاری 55 نمایشگاه داخلی طی 11 ماهه گذشته خبر داد.

مهرداد جلالی پور، در گفتگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت:طی 11 ماهه گذشته 55 نمایشگاه بین المللی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شده است كه از این تعداد 3 نمایشگاه در خارج از سایت برگزار شد و در مجموع 58 نمایشگاه بین المللی در این مدت برگزار شده است.

وی با بیان اینكه بدلیل برخی مشكلات نظیر فشردگی برنامه ها و برگزاری اجلاس سران 7 نمایشگاه برگزار نشد افزود: این نمایشگاهها به سال 92 موكول شدند.

جلالی پور با اشاره به بزرگترین نمایشگاه های برگزار شده طی 11 ماهه گذشته افزود: نمایشگاه صنعت نفت با بیشترین مشاركت كننده در فضای بالغ بر 10 هزار متر مربع، صنعت ساختمان و صنعت غذا از بزرگترین نمایشگاههایی بودند كه برگزار شدند و نمایشگاه تخصصی بین المللی لوله و اتصالات و عایق های حرارتی و رطوبتی نیز جزء كوچكترین نمایشگاههایی بودند كه امسال برگزار شدند.

جلالی پور با بیان اینكه تحریم ها و سیاست های خارجی بر روی برگزاری نمایشگاه ها بی تاثیر نبوده اند افزود: مشاركت كنندگان خارجی دو گروه هستند یا گروهی كه در ایران نمایندگی دارند  یا گروهی كه مستقیم از خارج از كشور می ایند كه این گروه مشكل چندانی نداشتند و امسال هم همان 200 یورو را پرداخت كردند اما نمایندگی هایی كه در ایران بودند برای تبدیل ریال به ارز با مشكل مواجه شدند.

وی با اشاره به برگزاری تعداد نمایشگاه های خارجی در 11 ماه گذشته خاطر نشان كرد: در این مدت 78 نمایشگاه خارجی متقاضی بودند كه از این تعداد 62 عنوان مجوز دریافت كردند.

وی تعداد نمایشگاههای خارجی بین المللی را  در این مدت 38عنوان اعلام كرد و گفت: از این تعداد 6 عنوان به صورت اختصاصی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد و 18 عنوان نیز برگزار نشدند.

وی با اشاره به تعداد مشاركت كنندگان در این نمایشگاهها گفت: 1200 شركت در فضایی بالغ بر 22 هزار متر مربع در نمایشگاهها خارجی حضور داشتند.

جلالی پور با اشاره به مهمترین كشورهایی كه نمایشگاههای بین المللی ایران در آنها برگزار شد تصریح كرد: به ترتیب اولویت عراق، چین، افغانستان، لبنان، آلمان و مالزی جزء كشورهایی بودند كه طی 11 ماه گذشته پذیرای نمایشگاههای جمهوری اسلامی ایران بوده اند.

 

 

نمایشگاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر