کد خبر: 4691 A

مجری طرح شبنم:

با توجه به اینکه هر قلم کالا یک برچسب انحصاری دارد امکان جعل ان وجود ندارد و قاچاق کالاهای مشمول این طرح نیز به شدت کاهش یافته است.

مجری طرح شبنم (شبکه نظارت و بازرسی مردمی) گفت: مرحله جدید طرح  شبنم از اول مهر ماه آغاز خواهد شد و جعل بازكد شبنم صحت ندارد.

به گزارش ایلنا، محمود اعلایی از استقبال خوب اصناف در اجرای این طرح خبر د اد و گفت: با توجه به اینکه هر قلم کالا یک برچسب انحصاری دارد امکان جعل ان وجود ندارد و قاچاق کالاهای مشمول این طرح نیز به شدت کاهش یافته است.

وی اظهار داشت: این طرح چون در گستره ملی زمانی و مکانی اجرایی می شود به صورت گام به گام پیش می رویم تا برا ی مردم مشکلاتی پیش نمی یاید و در مرحله نخست حدود 120 میلیون کالا مشمول دریافت برچسب شبنم شده است و در مرحله دوم نیز کالای بیشتری را شامل خواهد شد.

وی ادامه داد: گام های اول برای برچسب کالاهای وارداتی است و گام دوم برای کالایی وارداتی اجرا می شود که قبلا انجام شده است و اما  در انبارها قرار دارد و با همکاری اصناف دارنده آن در بازار به اتحادیه معرفی و برای دریافت برچسب شبنم اقدام می شود.

اعلایی گفت: کالاهایی که قبل از اول اردیبهشت وارد چرخه عرضه شده‌ است باید واحدهای صنفی برای دریافت کد و برچسب شبنم اظهار کنند.

مجری طرح شبنم با بیان این‌که در مرحله جدید دریافت برچسب شبنم برخی گروه‌های مجموعه اول (5 گروه کالایی مانند رایانه ها و لوازم ارایشی و بهداشتی)توسعه پیدا کرده‌ است، گفت: همه لوازم خانگی، صوتی و تصویری، رایانه و قطعات، لوازم وتجهیزات پزشکی،‌ لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم ساختمانی، لوازم ورزشی،‌ شیرآلات، اسباب بازی، کیف و کفش، اقلام خوراکی، آشامیدنی و کنسرو باید در یک فرصت دو ماهه برای دریافت برچسب شبنم معرفی شود.

وی گفت: با اجرای این طرح که از اول  ابان سال گذشته اغاز شده است واردات رسمی گوشی تلفن همراه  تا 15 برابر افزایش یافته و واردات قاچاق رایانه هم تا 5 درصد كاهش داشته است که بازهم کمتر خواهد شد.

اعلایی هر گونه امکان جعل بارکد و برچسب شبنم کالا ها را رد کرد و گفت: تاکنون حتی یک مورد هم از جعل گزارش نشده است و حرفهایی که مطرح می شود، صحت ندارد.

طرح شبنم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر