کد خبر: 4674 A

تداوم تردید و عدم اطمینان در خصوص رشد جهانی و نوسان قیمت در صنعت فولاد منجر به اقبال روز افزون فعالان بازار به قراردادهای آتی و آپشن فولاد گردیده است.

روز جمعه 7 سپتامبر (17 شهریور)، نخستین معاملات قرادادهای آپشن شاخص ورق گرم غرب میانه آمریکا به میزان 20 ,000 تن (1000 قرارداد) در گروه بورس های شیکاگو (CME) انجام گردید.

به گزارش ایلنا به نقل از  امور بین الملل بورس کالای ایران و به نقل از پایگاه اینترنتی گروه بورس های شیکاگو، تسویه این قراردادها از طریق سامانه CME ClearPort صورت پذیرفت. قرارداد مذکور در بورس NYMEX پذیرش و تحت قوانین و مقررات این بورس معامله می شود.خدمات تسویه و پایاپای این معاملات در سامانه ClearPort توسط شرکتهای کارگزاری جفریزباخ و مک کواری فیوچر صورت گرفت. شماری از شرکتهای طرف این معامله، شامل جفریز باخ، بلک استیل، و یک شرکت خدمات فولادی واقع در ایالت کلیولند بوده اند.

بر اساس این گزارش، هریت هانِبِل مدیر بخش محصولات فولادی بورس شیکاگو طی مصاحبه ای اعلام نمود: تداوم تردید و عدم اطمینان در خصوص رشد جهانی و نوسان قیمت در صنعت فولاد منجر به اقبال روز افزون فعالان بازار به قراردادهای آتی و آپشن فولاد گردیده است.در این میان قراردادهای آپشن به طور خاص ابزار مدیریت ریسک قیمت را در اختیار فعالان بازار قرار می دهد. همچنین تسویه و پایاپای قراردادهای آپشن ورق گرم فولادی در تصمیم ما مبنی بر همکاری نزدیک با صنعت فولاد ایالات متحده صحه می گذراد و مجموعه کاملی از محصولات مالی مانند قرارداد آتی آهن قراضه را که اواخر این ماه راه اندازی خواهد شد به منظور مدیریت ریسک این دسته از فعالان در اختیار آنان قرار می دهد.

به گفته نیک ود، سرپرست محصولات فلزی کارگزاری جفریزباخ در شیکاگو، انجام معامله آپشن ورق گرم فولادی، نمونه ای بی نظیر از نوآوری در صنعت فولاد می باشد و با عرضه روز افزون این محصولات مالی در بازار، کارگزاران بهتر خواهند توانست در کل زنجیره تولید و عرضه آهن و فولاد ارزش افزایی نمایند.

همچنین جرمی فلک مؤسس و رئیس گروه فولادی فلک در این خصوص اظهار داشت: ما به عنوان نمایندگان طرف فیزیکی معامله و حامیان استفاده از قراردادهای مشتق آهنی با رویکرد کاهش ریسک قیمت از انجام چنین معاملاتی استقبال می کنیم چرا که انجام چنین معاملاتی نشان دهنده رشد نقد شوندگی و فهم و آگاهی نسبت به قراردادهای مشتق فولادی در صنعت است.

 

فولاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر