کد خبر: 4660 A

مدیر عامل منطقه ویژه خلیج فارس:

با توجه به اینکه این منطقه قطب آلومینیوم کشور است و در تولید فولاد و افزایش ظرفیت های آن قطب سوم فولاد کشور محسوب می شود و نیز تنها اسکله مکانیزه کشور را در اختیار دارد باید گفت افزایش امکانات و خدمات و بهره گیری از پتانسیل های موجود از برنامه های اصلی در این منطقه است.

مدیرعامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس گفت: این منطقه با در اختیار داشتن بخش عمده ای از صنایع فولاد و آلومینیوم کشور جایگاهی رفیع در صنعت کشور دارد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، مسعود هندیان با اشاره به تاثیرات مثبت برگزاری نمایشگاه توانمندی های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: یکی از اهداف مناطق ویژه، جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی و توسعه زیرساخت ها است و معمولا در نمایشگاه هایی که برگزار می شود سرمایه گذاران در حوزه های مختلفی از این نمایشگاه ها بازدید می کنند و با معرفی مزیت ها و پتانسیل های مناطق حرکت در مسیر سرمایه گذاری هموار می شود.

وی گفت: در حال حاضر بعضی از مناطق ویژه از مناطق آزاد پیشی گرفته اند به طور مثال در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس برای تولید 10 میلیون تن فولاد برنامه ریزی می شود که تاکنون ما به تولید چهار میلیون و هفتصد هزار تن رسیده ایم. این یعنی حجم عمده ای از مبادلات که کمتر در مناطق آزاد شاهد آن هستیم.

هندیان همچنین بر توسعه و افزایش صادرات غیر نفتی در منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس تاکید کرد.

وی در ارتباط با برنامه های آینده منطقه ویژه خلیج فارس گفت: با توجه به اینکه این منطقه قطب آلومینیوم کشور است و در تولید فولاد و افزایش ظرفیت های آن قطب سوم فولاد کشور محسوب می شود و نیز تنها اسکله مکانیزه کشور را در اختیار دارد باید گفت افزایش امکانات و خدمات و بهره گیری از پتانسیل های موجود از برنامه های اصلی در این منطقه است.

هندیان افزود: به دلیل وجود زیرساخت ها و هم جواری با آبهای آزاد و خلیج فارس و همچنین داشتن زیر ساخت های هوایی، دریایی و زمینی پیش بینی می شود که در آینده منطقه ویژه خلیج فارس به قطب صنعت کشور تبدیل شود.

مدیرعامل منطقه ویژه خلیج فارس همچنین از فعالیت بیش از 30 شرکت سرمایه گذار در این منطقه خبر داد.

خلیج فارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر