کد خبر: 39920 A

معاون سازمان بنادر و دریانوردی تصریح كرد: این نمایشگاه با مشاركت كلیه فعالان حمل و نقل دریایی و صنایع مرتبط با حوزه دریا و دریانوردی و با حضور نمایندگان كشورهای خارجی برگزار خواهد شد.

معاون سازمان بنادر و دریانوردی گفت: جمهوری اسلامی ایران با در اختیار داشتن سواحل وسیع در حاشیه مهم‎ترین منطقه دریانوردی جهان (خلیج فارس و دریای عمان)، بزرگ‎ترین دریاچه جهان (دریای خزر) و دارا بودن تاریخ چند هزار ساله در امر دریانوردی بین‌المللی دارای پتانسیل بسیار زیاد برای رشد و توسعه حمل و نقل دریانوردی است.
 به گزارش‌ایلنا، سید علی استیری با اشاره به توانمندی‎های زیاد برای رشد و توسعه حمل و نقل دریانوردی كشور، گفت: حرفه دریانوردی یكی از مهم‎ترین منابع زندگی اجتماعی بسیاری از هم‎وطنان ساكن بخش‌های جنوبی و شمالی كشور است،  پس از پیروزی انقلاب شكوهمند اسلامی ایران حمل و نقل دریایی در كشور هم‎چون دیگر صنایع و چه بسا بیش از آنها از نظر كمی و كیفی رشد و توسعه قابل ملاحظه ای داشته است.

وی در ادامه با تاكید بر اینكه منویات مقام معظم رهبری سرلوحه فعالیت‎های سازمان بنادر و دریانوردی است، تصریح كرد: ارائه توانمندی‎های موجود در كشور در بخش حمل و نقل دریایی، پتانسیل رشد و توسعه و هم‎چنین جذابیت‎های حمل و نقل دریایی كشور به منظور جذب سرمایه‌گذاری بین‎المللی، در سال ۱۳۹۱ كه توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی به سال تولید ملی و حمایت از كار و سرمایه ملی نام‎گذاری شده بود، در دستور كار سازمان بنادر و دریانوردی به‎عنوان مرجع ملی حمل و نقل دریایی كشور قرار گرفته است.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه بین‌المللی تخصصی دریایی جمهوری اسلامی ایران گفت: این نمایشگاه با همكاری سازمان توسعه تجارت كشور و به‎عنوان نخستین نمایشگاه بین‌المللی تخصصی دریایی جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود.

استیری افزود: این نمایشگاه با هدف معرفی توانمندی‌ها و دستاوردهای دریایی كشور، ترویج، اشاعه و گسترش فرهنگ دریایی ایران، ارائه توانمندی‎های علمی و فن‎آوری كشور در حمل و نقل دریایی و ارائه پتانسیل فعالیت‎های بین‎المللی این بخش به شركت‌ها و فعالان حمل و نقل دریایی در جهان و معرفی زمینه‌های سرمایه‌گزاری بین‌المللی در حمل و نقل دریایی كشور برگزار خواهد شد.

وی توسعه سطح همكاری‌های بین‌المللی متخصصین و فعالان بخش دریایی و انتقال تكنولوژی نوین در امر دریانوردی به كشور، معرفی حمل و نقل دریایی در سطح عمومی، معرفی دستاوردهای علمی، پژوهشی و تكنولوژی دریایی كشور، معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه‌های بنادر و صنایع مرتبط با حمل و نقل دریایی را از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه عنوان كرد.

معاون سازمان بنادر و دریانوردی تصریح كرد: این نمایشگاه با مشاركت كلیه فعالان حمل و نقل دریایی و صنایع مرتبط با حوزه دریا و دریانوردی و با حضور نمایندگان كشورهای خارجی برگزار خواهد شد.

وی از انجمن توسعه دریا محور كه مجموعه‌ای تخصصی و مردم نهاد است به عنوان نهادی فعال در حمل و نقل دریایی كشور كه در برگزاری این نمایشگاه همكاری گسترده‌ای با سازمان بنادرودریانوردی و سازمان توسعه تجارت دارد، یاد كرد.

نمایشگاه بین‎المللی دریایی جمهوری اسلامی ایران با تاكید بر معرفی محصولات و خدمات دریایی ۸ الی ۱۱ بهمن ماه امسال با حمایت سازمان بنادر و دریانوردی (مرجع دریایی كشور) و دبیرخانه ارگان‌های دریایی كشور در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

 

صنایع دریایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر