کد خبر: 33306 A

رییس اتحادیه بارفروشان:

هم اكنون تنها یك نوع نارگیل و موز وارداتی است و میوه هایی نظیر آوكادو و غیره كه در تهران به چشم می خورد از طریق قاچاق وارد كشور شده اند.

رییس اتحادیه بارفروشان تهران گفت: تنها موز وارداتی است و میوه های دیگر در بازار قاچاق است.

علی حاج فتح علی در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با بیان اینكه سیب و پرتقال به میزان كافی در انبارها ذخیره شده اظهار داشت: برای ایام پایانی سال و شب عید در خصوص كمبود میوه مشكلی در بازار نخواهیم داشت و خوشبختانه میوه به وفور در بازار وجود دارد.

وی با بیان اینكه متاسفانه قیمت میوه در سطح شهر با 35 درصد افزایش نسبت به فاكتورهای صادرشده ارائه می شود گفت: در حال حاضر سیب در میادین تهران به قیمت 1500 تومان، پرتقال به قیمت 800 تومان و كیوی نیز به قیمت 1500 تومان عرضه می شود اما ممكن است در سطح شهر بالاتر از این قیمت ها به دست مصرف كننده برسد.

علی حاج فتح علی افزود: برای محصولات داخلی نیازی به ذخیره سازی وجود ندارد و نباید از انباری به انبار دیگر انتقال داده شود و تنها هزینه اضافی به همراه دارد.

وی خاطر نشان كرد: هم اكنون تنها یك نوع نارگیل و موز وارداتی است و  میوه هایی نظیر آوكادو و غیره كه در تهران به چشم می خورد از طریق قاچاق وارد كشور شده اند.

رییس اتحادیه بارفروشان در خاتمه گفت: در خصوص قیمت ها و تنظیم بازار مامورین وزارت صنعت معدن و تجارت باید كنترل بیشتری در سطح شهر داشته باشند.

 

 

 

میوه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر