کد خبر: 32348 A

اجرای طرح حذف واسطه‌ها از بازار محصولات كشاورزی

هزینه واسطه گری در بازار میوه 10 درصد تعیین شده است و در بخش توزیع خرده فروشی هم حدود 25 درصد سود در نظر گرفته می شود و باید فاصله محصولات كشاورزی در بخش تولید تا مصرف نهایی در این محدوده در نظر گرفته شود كه امیدواریم تا بهمن به مرحله اجرایی برسد و بازار دوره شب عید هم با این طرح تنظیم شود.

رئیس اتحادیه تولید كنندگان محصولات كشاورزی از طرح حذف واسطه‌ها از بازار محصولات كشاورزی با طرح نصب هولوگرام در حلقه‌های تولید، توزیع و مصرف خبر داد و گفت: با این كار می توانیم سهم بخش تولید را از قیمت تمام شده محصولات افزایش دهیم و ضمن كاهش هزینه واسطه‌گری به 10 درصد، این محصولات با نرخ مناسب‌تری در اختیار مصرف كنندگان قرار می گیرد.
به گزارش ایلنا،  نورانی گفت: این طرح به مسوولان وزارت صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد شده است و با توجه به اینكه فاصله قیمت محصولات كشاورزی از بخش تولید تا مصرف نهایی به جای افزایش حداكثر 35 تا 40 درصد در مواردی حتی به 300 تا 400 درصد هم می‌رسد، اگر این طرح به تایید نهایی برسد به راحتی می‌توانیم این فاصله قیمتی را به شدت كاهش دهیم و هم حقوق تولیدكنندگان و مصرف كنندگان تأمین خواهد شد. 
وی افزود: در این طرح در حلقه اول یعنی تولید محصول كشاورزی و خرید از كشاورزان، برچسب هولوگرام شامل اطلاعات واحد تولید كننده و خریدار و مكان تولید نصب می شود و در مرحله توزیع و واسطه گری هم با نصب هولوگرام می توان از تكرار واسطه گری جلوگیری كرد و با همین روش تا مصرف نهایی ادامه می یابد. 
نورانی گفت: هزینه واسطه گری در بازار میوه 10 درصد تعیین شده است و در بخش توزیع خرده فروشی هم حدود 25 درصد سود در نظر گرفته می شود و باید فاصله محصولات كشاورزی در بخش تولید تا مصرف نهایی در این محدوده در نظر گرفته شود كه امیدواریم تا بهمن به مرحله اجرایی برسد و بازار دوره شب عید هم با این طرح تنظیم شود. 

میوه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر