کد خبر: 32324 A

رئیس هیات عامل ایمیدرو:

معاون وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت ادامه داد: طرح‌هایی که هم اینک در بخش‌های فولاد،‌ طلا و... درحال اجرا است نیز پس از بهره‌برداری واگذار خواهد شد.

معاون وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت گفت: سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران به اهداف اصل 44 قانون اساسی درواگذاری بنگاه‌های تولیدی دست یافته است.
به گزارش ایلنا، فریدون احمدی تصریح کرد: با توجه به اینکه هم اکنون سهام تعداد زیادی از شرکت‌های این سازمان واگذار شده و پنج یا شش شرکت بیشتر تحت مدیریت ایمیدرو قرار ندارد باید برنامه سال آینده با این رویکرد جدید تدوین شود.
رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) ادامه داد:‌ این سازمان تا حدود زیادی توانسته بنگاه داری دولتی را کنار گذارد؛ از همین رو اهداف اصل 44 قانون اساسی در این بخش را محقق کرده است.
وی ادامه داد:‌ سهام چند شرکتی که در اختیار داریم کمتر از 20درصد است این در حالی است که برنامه واگذاری آن ها نیز روی میز قرار دارد.
معاون وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت ادامه داد: طرح‌هایی که هم اینک در بخش‌های فولاد،‌ طلا و... درحال اجرا است نیز پس از بهره‌برداری واگذار خواهد شد.
وی یادآور شد:‌ با توجه به اینکه یکی از دغدغه‌های این سازمان توسعه زیر ساخت‌های معادن در اموری نظیر آب،‌ برق،‌جاده و مخابرات است، طرح های توسعه این امور نیز دراولویت این سازمان قرار دارد.
احمدی، همچنین به رفع شدن چالش صندوق بازنشستگان فولاد اشاره و کرد و یادآور شد: با واگذاری سهام شرکت های صنعتی و معدنی به این صندوق، دیگر معضلی برای تامین منابع مالی پیش رو ندارد.

ایمیدرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر