کد خبر: 24705 A

تجار و فعالان اقتصادی ایرانی به بیان مشکلات و دیدگاه‌هایشان پرداخته و ثبات مقررات و کاهش موانع تجاری و تسهیل انتقالات ارزی را لازمه پیشبرد مناسبات دو کشور ذکر کردند.

در دیدار هیات مدیره انجمن تجار و سرمایه‌گذاران ایرانی مقیم استانبول (ایصیاد) با عباس معمارنژاد رییس کل گمرک ایران، مسائل و مشکلات فراروی فعالان اقتصادی مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، در ابتدای این دیدار که با میزبانی سرکنسولگری ایران در استانبول برگزار شد محمود حیدری نقش فعالان اقتصادی در پیشبرد مناسبات دو کشور را ارزشمند توصیف و تشریک مساعی برای کاهش مشکلات را هدف این نشست ذکر کرد.

در ادامه تجار و فعالان اقتصادی ایرانی به بیان مشکلات و دیدگاه‌هایشان پرداخته و ثبات مقررات و کاهش موانع تجاری و تسهیل انتقالات ارزی را لازمه پیشبرد مناسبات دو کشور ذکر کردند.

معمار نژاد - رییس کل گمرک ایران - نیز با تاکید بر اینکه تسهیل فعالیت بخش خصوصی هدف دولت است به تبیین برخی مصوبه های اخیر درباره واردات کالاهای مورد نیاز با هر نوع ارز، مشروط به بیان منشا آن پرداخت و روان سازی تجارت میان ایران و ترکیه را از جمله اهداف گمرک دو کشور ذکر کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر