کد خبر: 21222 A

رئیس سازمان بازرسی كشور:

وضعیت كنونی كشور با درآمدهای هنگفتی که از سال 76 به دست آمد نباید اینگونه باشد/ ترمز تولیدات ملی گرفته شده است /عمده مشكلات اقتصادی متوجه دولت است/بخشی از شرایط عارض بر كشور نتیجه نبودن نگاه علمی است/ ما هیچگاه نگفتیم وام ندهید بلكه گفتیم وام غیرقانونی ممنوع است.

 ایلنا - كرمانشاه: رئیس سازمان بازرسی کشور گفت: متاسفانه در شرایط مناسبی برای تحقق شعار امسال بسر نمی بریم.
به گزارش خبرنگار ایلنا در كرمانشاه، حجت الاسلام پورمحمدی شامگاه شنبه در جلسه فعالان اقتصادی استان كرمانشاه در محل اتاق بازرگانی استان اظهار داشت: متاسفانه با وجود اینکه امسال سال تولید ملی نام گرفته ترمز تولیدات ملی گرفته شده و در شرایط مناسی و متناسب با شعار امسال به سر نمی بریم.
وی عمده مشكلات اقتصادی را متوجه دولت دانست و افزود: اگر اقتصاد از تصدی گری دولت به سمت تولی گری دولت حرکت کند خیلی از مشکلات اقتصادی حل می شود.
پورمحمدی تصریح كرد: با درآمدهای هنگفتی كه از سال 76 تاكنون بدست آمده وضعیت كنونی ما باید متفاوت می‌شد، اما بی تدبیریها و كم توجهی سبب شده این همه مشكل گریبانگیر كشور شود.
وی خاطرنشان كرد: بخشی از شرایط عارض شده بر كشور نتیجه نبودن نگاه علمی است زیرا اگر نگاه علمی برای حل مسائل وجود داشت این مشكلات بوجود نمی آمد.
رئیس سازمان بازرسی كشور با تاكید بر پیام اقتصاد مقاومتی یادآور شد: بكار بردن اقتصاد مقاوتی یعنی ما تسلیم نمی شویم و برای اینكار باید از نظرات اقتصاددانان و كارشناسان بهره گرفت.
پورمحمدی تصریح كرد: با بهره گیری از نظرات كارشناسان و صاحبنظران در مباحث مختلف از جمله ارز‏، صادرات و واردات باید به گونه ای عمل كنیم كه بحران بوجود نیاید.
وی تاكید كرد: برای پشت سر گذاشتن مشکلات اقتصادی باید همه نظرات  فعالان اقتصادی و صاحبان نظران دریافت و با پیشنهادات كارساز مشكلات را حل كنیم.
حجت الاسلام پورمحمدی در ادامه با انتقاد از نظام مالیاتی گفت: هیچ عمل اقتصادی در كشور نباید با پنهان كاری صورت گیرد زیرا در این صورت در نظام اقتصادی كشور اخلال شده و كارها درست پیش نمی روند.
وی اذعان داشت: اقتصاد موضوعی كامل است كه نمی توان به صورت موضعی و جزئی برای آن برنامه ریزی كرد بلكه باید به صورت گسترده و معنی دار با نظرات كارشناسان روی آن بحث و تبادل نظر كرد.
پورمحمدی ادغان داشت: فعالان اقتصادی كشور مجموعه ای توانمند با ظرفیتهای بالا هستند كه باید از تجارب ارزشمند و ارزنده آنها بهره گیری كرد.
وی تلاشهای سازمان بازرسی كشور را در خصوص مسایل اقتصادی اخیر شناخت آسیبها و برداشتن موانع عنوان كرد و اظهار داشت: نظام اداری پاك بهترین شرایط را برای فعالان اقتصادی كشور فراهم می كند.
رئیس سازمان بازرسی كشور در خصوص برخی اظهار نظرها مبنی بر دستور سازمان بازرس برای ندادن وام به تولیدكنندگان تصریح كرد: ما هیچگاه نگفتیم وام ندهید بلكه گفتیم وام غیرقانونی ممنوع است.
وی تاكید كرد: كسی حق ندارد بگوید سازمان بازرسی یا موسسات دیگر نظارتی مانع اعطای تسهیلات هستند زیرا ما همواره تاكید داریم بانكها باید تسهیلات مورد نیاز تولید را فراهم كنند اما در چارچوب قانون.
پورمحمدی اذعان داشت: گرفتاری كشور این است كه اقتصاد ما متكی به تولید نیست و ضروری است نظام مالی و پولی كشور تغییر كرده و حاكمیت پولی در كشور كنار گذاشته شود.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر