کد خبر: 82247 A

ایلنا گزارش می‌دهد:

نفت خام ایران همچون گذشته توسط امور بین‌الملل شرکت ملی نفت و بر اساس قیمت‌های رسمی منطقه‌ای و قیمت فروش رسمی (OSP) به مشتریان در مناطق مختلف از جمله آسیا، حوزه مدیترانه، شمال غرب اروپا، منطقه فوب سیدی کریر و آفریقای جنوبی عرضه می‌شود.

با وجود ادعای وزیر نفت هند مبنی بر خرید نفت ایران با یك تخفیف ویژه‏ مسوولان ایرانی و نمایندگان كمیسیون انرژی این موضوع را رد كردند.
به گزارش خبرنگار ایلنا، طی چند روز گذشته خبرهایی مبتنی بر فروش نفت ایران به كشورهای خارجی زیر قیمت فوب خلیج‌فارس و با تخفیف‌های ویژه در سایت‌های جهانی منتشر شد.
درر عین حال وزیر نفت هند ام ویراپا مویلی طی مصاحبه‌ای در رابطه با خیرد نفت ایران گفت: قیمت نفت ایران برای ما دو دلار کمتر از قیمت‌های جهانی است به همین دلیل ما به طور جدی با ایران در تعامل هستیم.

تكذیب مقامات ایرانی

با وجود اظهارات وزیر نفت كشور هند‏، محمدعلی خطیبی طباطبایی مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران ضمن رد این موضوع گفت: عواملی هستند که قصد دارند با انجام چنین حرکت‌های روانی به بازار نفت ایران صدمه بزنند و فضایی را به وجود آورند که نفت ایران با تخفیف به فروش می‌رسد. این اقدام با هدف آشفته کردن بازار نفت ایران و همسو با تحریم‌ها و اعمال محدودیت‌ها علیه صادرات نفت خام این کشور صورت گرفته باشد.

 خطیبی تاکید کرد: نفت خام ایران همچون گذشته توسط امور بین الملل شرکت ملی نفت و بر اساس قیمت‌های رسمی منطقه‌ای و قیمت فروش رسمی (OSP) به مشتریان در مناطق مختلف از جمله آسیا، حوزه مدیترانه، شمال غرب اروپا، منطقه فوب سیدی کریر و آفریقای جنوبی عرضه می‌شود.

ارزان فروشی بررسی خواهد شد


احمد سجادی عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در همین راستا اظهار داشت: تاكنون هیچ‌گزارشی مبنی بر ارزان فروشی یا تخفیف ویژه برای فروش نفت ایران به کشورهای دیگر نداشتیم.

وی افزود: براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی‏، نفت ایران بایستی به قیمت فوب خلیج فارس و قیمت‌های رسمی منطقه به فروش برسد و وزارت نفت هم از این مصوبه پیروی کرده است.
سجادی در پاسخ به خبرنگار ایلنا در مورد اظهارات جدید وزیر نفت هند گفت: به منظور اطمینان و بررسی صحت از سقم سخنان وزیر نفت هند و جلوگیری از ارزان‌فروشی نفت ایران زیر بهای مصوب، موضوع به طور ویژه در کمیسیون انرژی مجلس بررسی خواهد شد.

فروش نفت، هند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر