کد خبر: 41883 A

راه اندازی واحد تصفیه آب (شامل بخش تصفیه، پیش تصفیه، ساخت مخازن) و کوره دوگانه سوز در خردادماه امسال به اتمام میرسد.

 پتروشیمی فجر 2، اردیبهشت سال آینده به بهره برداری کامل می رسد

ماهشهر - مدیرعامل شرکت پتروشیمی فجر، از بهره برداری کامل پروژه پتروشیمی فجر 2 تا اردیبهشت ماه سال آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایلنا به منطقه اقتصادی انرژی ماهشهر، ˈحسین شهریاریˈ خبرداد: حجم سرمایه گذاری ریالی پروژه فجر 2 چهار هزارو 55 میلیارد ریال و سرمایه گذاری ارزی 334 میلیون یورو است.

وی سرمایه گذاری نیروگاه گازی و پست و خطوط انتقال برق این پروژه را 720 میلیارد ریال و 211 میلیون یورو عنوان کرد.

مدیر عامل شرکت فجر تاکید کرد:  راه اندازی واحد تصفیه آب (شامل بخش تصفیه، پیش تصفیه، ساخت مخازن) و کوره دوگانه سوز در خردادماه امسال به اتمام میرسد.

وی گفت: توسعه واحد پساب شماره یک هم اکنون تکمیل شده و بهمن ماه امسال راه اندازی می شود؛ واحد تفکیک هوا به عنوان آخرین واحد پروژه فجر 2 تا اردیبهشت سال 92 راه اندازی می شود و بدین ترتیب پروژه فجر 2 به بهره برداری کامل می رسد.

شهریاری افزود: همانطور که پتروشیمی مبین سرویس های جانبی پتروشیمی های اسلویه را تامین می کند، پتروشیمی فجر تامین کننده سرویس های جانبی پتروشیمی های ماهشهر است.

مدیرعامل شرکت پتروشمی فجر اظهارکرد: تولید برق در سطح 132 کیلووات، آب های صنعتی نظیر آب مقطر، آب با کیفیت مناسب، آب آتش نشانی و آب بهداشتی، نیتروژن گازی، اکسیژن و هوا از تولیدات پتروشیمی فجر است.

وی در تشریح واحد تصفیه آب گفت: شرکت های پتروشیمی پساب های آلاینده تولید می کند که این پساب ها می تواند خسارت هایی به محیط زیست وارد کند، در این پروژه پساب شرکت های پتروشیمی دریافت و بعد از تصفیه برای آبیاری به کار گرفته می شود.

شهریاری تصریح کرد: در زمان حاضر 19 شرکت از خدمات ما استفاده می کنند و هشت شرکت نیز به تازگی مکاتباتی داشته اند که بعد از توافق هایی با این شرکت ها 28 شرکت از خدمات شرکت پتروشیمی فجر بهره مند خواهند شد.

 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر