کد خبر: 41009 A

مدیرعامل شرکت ملی مهندسی ساختمان نفت اعلام آمادگی كرد:

در سال جاری قرار است 2 طرح مهر ماندگار را به اتمام برسانیم که اولین طرح پالایشگاه شهید تندگویان تهران و طرح دیگر همین پالایشگاه امام خمینی شازند اراک است.

مدیرعامل شرکت ملی مهندسی ساختمان نفت از مطالعه و طراحی پالایشگاه در کشورهای خارجی خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، فرهاد احمدی در یک نشست خبری که صبح امروز در شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی برگزار شد، با اشاره به اتمام طرح توسعه پالایشگاه‌ امام خمینی‌ شازند گفت: این پالایشگاه بزرگترین طرح پالایشگاهی کشور و از سری طرح‌های مهر ماندگار در صنعت پالایش است.

وی افزود: زمان بهره‌برداری و راه‌اندازی از این پالایشگاه همان طور که در گذشته اعلام شده است، در یکی از روزهای یوم الله دهه فجر است.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته 34 طرح پالایشی در کشور را به اتمام رساندیم و امسال نیز که در سال تولید ملی به سر می‌بریم 27 طرح در دست اجرا است.

مدیرعامل شرکت ملی مهندسی ساختمان نفت با اشاره به اینکه هزینه احداث این طرح‌های پالایشی بیش از 175 هزار میلیارد تومان است،گفت: خوشبختانه در سال جاری قرار است 2 طرح مهر ماندگار را به اتمام برسانیم که اولین طرح پالایشگاه شهید تندگویان تهران و طرح دیگر همین پالایشگاه امام خمینی شازند اراک است.

وی با اشاره به اینکه سعی می‌کنیم 9 طرح پالایشی را با هزینه 52هزار و 500 میلیارد تومان به اتمام برسانیم،گفت: هم اکنون حدود 48 هزار میلیارد تومان از این بودجه جذب شده که امیدواریم، تا پایان سال مابقی بودجه مورد نیازمان نیز جذب شود.

احمدی گفت: در پالایشگاه شازند اراک توانستیم خودنمایی خوبی را به کشورهای خارجی نشان بدهیم،به  طوری كه هم اکنون درخواست‌هایی از برخی از کشورهای خارجی به منظور احداث پالایشگاه به دست ما می‌رسد که شرکت ملی مهندسی ساختمان نفت مشغول مطالعه بر روی این طرح‌ها است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر