کد خبر: 39992 A

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی خبرداد:

امروز در صنعت پتروشیمی حمایت جدی از سازندگان داخلی وجود دارد؛ به نحوی که اجازه واردات کالاهایی را که توان تولید آنها در کشور وجود دارد، نمی‌دهیم.

 مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی از تامین 70 درصد نیاز صنعت پتروشیمی به تجهیزات و کالا از طریق سازندگان داخلی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عبدالحسین بیات  در سومین کنفرانس بین‌المللی اتوماسیون صنعتی ایران اظهار داشت: امروز در صنعت پتروشیمی حمایت جدی از سازندگان داخلی وجود دارد؛ به نحوی که اجازه واردات کالاهایی را که توان تولید آنها در کشور وجود دارد، نمی‌دهیم.

وی به بهره‌برداری از 42 واحد پتروشیمی با ظرفیت 57 میلیون تن در سال اشاره کرد و گفت: طبق برنامه‌های توسعه‌ای، 73 واحد دیگر نیز در دست ساخت است که ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی را به بیش از دو برابر ظرفیت کنونی می‌رساند.

بیات ادامه داد: نگهداری از این واحدها در کنار تولید محصولات با کیفیت بالا و ارزش افزوده بیشتر که در جهان قابل رقابت باشد، نیاز به استفاده از فناوری های نوین دارد که اتوماسیون از جمله آنهاست.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان این که همه فرآیندهای صنعت پتروشیمی به نحوی خاص با اتوماسیون در ارتباط است، یادآور شد: امروز برخی از فعالیت‌های این صنعت مانند باز و بسته‌ کردن شیرها از سوی نیروی انسانی انجام می‌شود؛ از این‌رو احتمال وقوع خطا بیش از زمانی است که سیستم‌های اتوماسیون و صنعتی وارد عرصه کار می‌شود.

بیات با تاکید بر ضرورت بومی‌سازی سیستم‌های اتوماسیون صنعتی در کشور و مطابقت آنها با نیازهای صنعت نفت گفت: با بومی‌سازی این سیستم‌ها می‌توانیم در کنار بازارهای گسترده داخلی، سیستم‌های بومی‌ شده را به کشورهای همسایه نیز صادر کنیم.

معاون وزیر نفت همچنین تاکید کرد: معنای اقتصاد مقاومتی در واقع دستیابی به دانش‌ و فناوری‌های نوین است که باید بیش از پیش در این مسیر حرکت کنیم.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر