کد خبر: 39875 A

وزیر نفت:

امروز تحریم ها شرایطی را برای سازندگان داخلی ایجاد کرده است که به بتوانند با ارتقای کیفیت و استانداردها نیازهای صنعت نفت را تامین کنند.

 وزیر نفت با اشاره به تلاش سازندگان داخلی برای رفع نیازهای صنعت نفت گفت: با توجه به تلاش های صورت گرفته امروز باید تا 95 درصد از نیازهای صنعت را از طریق ساخته های تولیدکنندگان داخلی تامین کنیم.

به گزارش ایلنا،رستم قاسمی در دومین کنفرانس اتوماسیون صنعتی ایران، اظهار داشت: امروز تحریم ها شرایطی را برای سازندگان داخلی ایجاد کرده است که به بتوانند با ارتقای کیفیت و استانداردها نیازهای صنعت نفت را تامین کنند.

وی با بیان این که باید نهضت توجه به داخلی سازی در درون صنعت نفت شکل بگیرد، گفت: در کنار شکل گیری این نهضت سازندگان داخلی نیز باید اراده کرده و در راستای تامین نیازهای صنعت نفت گام های بلندی بردارد.

قاسمی به سرعت بالای رشد و توسعه علم و فناوری در جهان اشاره کرد و افزود: اگر خود را با سرعت این رشد دنیا هماهنگ نکنیم قطعا در بسیاری از زمینه های توسعه ای عقب خواهیم ماند.

وزیر نفت ادامه داد: قطار علم و فناوری هر روز در حال تغییر و پیشرفت است چرا که از خواسته ها و نیازهای انسان که هیچ حد و مرزی ندارد نشات گرفته است.

وی انرژی را یکی از پایه های اصلی این تغییرات اعلام کرد و گفت: از آنجا که ایران رتبه اول نفت و گاز جهان را در اختیار دارد باید تلاش کنیم از قطار پر سرعت پیشرفت علم و فناوری عقب نمانیم.

قاسمی بکارگیری اتوماسیون صنعتی در صنعت نفت و صنایع وابسته به آن را یکی از نیازهای روز این صنعت دانست و تاکید کرد: باید به اتوماسیون صنعتی به عنوان هماهنگ کننده و انسجام دهنده صنعت نفت و صنایع وابسته به آن توجه ویژه شود.

وی با اشاره به پیشرفت هایی که شرکت های داخلی در حوزه اتوماسیون صنعتی به دست آورده اند اظهار امیدواری کرد که همکاری شرکت های دانش بنیان، دانشگاه ها و پژوهشگران منجر به استفاده بهینه از سیستم های اتوماسیون در صنعت نفت شود.

وزیر نفت با بیان این که تا چند سال گذشته بخش عمده ای از نیازهای صنعت نفت از خارج کشور تامین می شد،عنوان كرد: درحال حاضر بسیاری از این نیازها با بهره گیری از توان متخصصان و شرکت های داخلی تامین می شود كه امیدواریم با بهره گیری از سیستم های اتوماسیون صنعتی نیز این موضوع با بومی سازی و داخلی سازی این سیستم ها اجرایی شود.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر