کد خبر: 33333 A

هزینه ریالی برای احداث تأسیسات تقویت فشار گاز سمنان 250میلیارد و هزینه ارزی آن نیز 21 میلیون یورو اعلام شده است.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران از تقویت ارسال گاز به شمال و شمال شرق کشور با بهره برداری از تاسیسات تقویت فشار گاز سمنان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری ایلنا، جواد اوجی با بیان این که تاسیسات تقویت فشار گاز سمنان با ظرفیت روزانه 58 میلیون مترمکعب گاز طراحی و برنامه ریزی شده است، افزود: این تاسیسات با بهره گیری حداکثری ازتوان متخصصان داخلی راه اندازی و بهره برداری شده است.
وی اظهار کرد: این تاسیسات تقویت فشار گاز از طریق خط پنجم سراسری گاز پارس جنوبی را به شمال و شمال شرق کشور انتقال می‌دهد.
اوجی با مهم برشمردن تقویت انتقال گاز به شمال و شمال شرق کشور، گفت: با توجه به این مهم، استفاده حداکثری از خط لوله انتقال گاز 48 اینچ شمال و شمال شرق (به وسیله انشعابی 42 اینچ تا منطقه دشت در استان گلستان) با احداث سه تاسیسات تقویت فشار پارچین، سمنان و دشت، در دستور کار شرکت ملی گاز ایران قرار گرفت.
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با بیان این که تاسیسات تقویت فشار پارچین نیز در آذرماه امسال به بهره برداری رسیده است، تصریح کرد: این تاسیسات همانند تاسیسات تقویت فشار سمنان با ظرفیت انتقال روزانه 58 میلیون مترمکعب گاز، کمبود گاز در استان های سمنان، گلستان و مازندارن را تقویت کرده است.
هزینه ریالی برای احداث تأسیسات تقویت فشار گاز سمنان 250میلیارد و هزینه ارزی آن نیز 21 میلیون یورو اعلام شده است.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر