کد خبر: 19803 A

در یک نشست خبری؛

در برنامه دو میلیون نفره سازندگی یک میلیون و۴۰۰ هزار نفر از جوانان بسیجی برای آبادانی عمران مناطق محروم تاکنون به اردوهای جهادی رفته‌اند.

رییس بسیج مستضعفان گفت: امسال روز بسیج با روز عاشورا تقارن پیدا کرده است و عاشورا روزی است که زادگاه بسیج است. هفته بسیج امسال حال هوایی عاشورایی دارد گرچه همیشه این حال و هوا همراه با بسیجیان هست اما امسال پرفروغ‌تر خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار نقدی در جریان نشست خبری که به مناسبت هفته بسیج برگزار شده اظهار داشت: بسیج مرد همه میدان‌ها و تشکل همه جانبه‌ای است تشکل همه جانبه‌ای که برای مردم خدمتگذاری می‌کنند و نمی‌توان گفت: که تنها سیاسی و یا به عنوان مثال تنها فرهنگی است. ما در حوزه‌های مختلف فرهنگی، سازندگی و رزمی اقدامات مختلفی را در شهر‌ها و استانهای کشور انجام داده‌ایم و این اقدامات چند جانبه نشان دهنده همه جانبه بودن تشکیلات بسیج است.

سردار نقدی در خصوص فعالیت‌های فرهنگی و رزمی بسیج تصریح کرد: ما در جبهه فرهنگی دست به تولید محصولات فرهنگی عمیقی زده‌ایم و به عنوان مثال پروژه راهیان نور را راه اندازی کردیم که در سال گذشته سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر و امسال یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در زمان مقرر در این اردو‌ها شرکت کرده‌اند.

وی در ادامه گفت: در عرصه رزمی گردان‌های عاشورا که بیشتر حوزه محور بوده‌اند به پایگاه‌ها منتقل شده‌اند. از آغاز امسال ۱۴ رزمایش اکنون در ۱۴ استان برگزار شده‌ بعلاوه رزمایش‌های محلی که جنبه رسانه‌ای ندارد و در استان‌های مختلف اجرا می‌شود.

سردار نقدی ضمن اشاره به فعالیت‌های بسیج در حوزه سازندگی و علمی خاطرنشان کرد: در برنامه دو میلیون نفره سازندگی یک میلیون و۴۰۰ هزار نفر از جوانان بسیجی برای آبادانی عمران مناطق محروم تاکنون به اردوهای جهادی رفته‌اند. همچنین از ۳۶ رتبه تک رقمی در کنکور ۲۵رتبه متعلق به جوانان بسیجی بوده است.

رییس بسیج مستضعفین به برنامه‌هایی که قرار است در هفته بسیج برگزار شود اشاره کرد و گفت: اعزام طلاب به قم دیدار هیات رییسه بسیج مستضعفین با مراجع معظم تقلید، افتتاح ۲ هزار و ۱۹۷ پایگاه در نقاط مختلف کشور و ۳۲۷ سالن ورزشی برگزاری همایش اصحاب رسانه، افتتاح هزار نمایشگاه دفاع مقدس از جمله اقداماتی است که بسیج مستضعفین برای هفته بسیج در نظر گرفته است.

وی ادامه داد: اولین روز هفته بسیج با برگزاری مراسم تجدید میثاق با امام و تقدیم گل به مرقد ایشان آغاز خواهد شد. هفته بسیج با شعار هیهات من ظله که به دلیل تقارن روز بسیج با روز عاشورا شروع می‌شود. همچنین در روز اول هزار و ۷۰۰واحد مسکونی و ۸هزار واحد دامی در شهرهای اهر و ورزقان افتتاح خواهدشد.

سردار نقدی روز اول آذر را روز نوجوانان بسیجی معرفی کرده و تاکید کرد: همایش ۱۳ ساله‌ها در مصلا‌ها و میدان امام حسین با اجماع نوجوانان صورت خواهد گرفت که اجتماع عظیم هیات‌های پیشکسوتان و خانواده‌ها ی شهدا را در این روز شاهد خواهیم بود. همچنین مراسم ویژه عطر افشانی و زیارت قبور شهدا را در برنامه داریم. روز چهارم آذر نیز با اجتماع عزاداران در شهرهای مختلف برگزار خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر