کد خبر: 19792 A

احمد توکلی در نطق میاندستور:

مگر وبلاگ نوشتن این وبلاگ نویس چقدر در جامعه تاثیر داشته است و فراخوان‌های وی تا چه اندازه عملی شده است که مسئولان به خاطر آن، این فاجعه را به بار آورده‌اند.

نماینده تهران در نطق میان‌دستور خود بر رسیدگی به وضعیت اقتصادی کشور و حل مشکل اقشار مختلف تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا احمد توکلی در نطق میان دستور خود گفت: اقتصاد ایران به شدت به فضای کسب و کار آسیب زده و باعث شده است که از سرمایه گذاری در تولید جلوگیری شود. شوک‌های اقتصادی که برای برطرف شدن موانع اقتصادی در کشور مطرح شده نیز هنوز نتوانسته مشکلات را بهبود بخشد.

وی افزود: اخراج کارمندان و کارگران، ناشی از رکود تولید است و باید گفت که طلبکار بودن برخی از کارگران و کارمندان از واحدهای تولیدی و حذف اضافه کاری کارمندان قدرت اسمی حقوق بگیران و مزد بگیران را پایین آورده و این امر باعث شده تا تورم با شدت بالایی فزاینده شود.

نماینده تهران در ادامه به راه حل‌هایی اشاره کرد و گفت: سیاست‌های تنظیم اقتصادی و تنظیم بازار دولت درست نیست و‌‌ همان هم به صورت صحیح در کشور اجرایی نمی‌شود و باید این سیاست‌ها اصلاح شود.

توکلی خاطرنشان کرد: اگر امروز به دنبال این هستیم که قمیت ارز را کاهش دهیم و این موضوع را کنترل کنیم در شرایطی می‌توانیم این کار‌ها را انجام دهیم که ورود و خروج کالا‌ها را نیز کنترل نماییم.

وی در ادامه با بیان این مطلب که دریافت اسمی مردم امروز کاهش پیدا کرده است گفت: ما نمایندگان وظیفه داریم که دولت را وادار کنیم تا حداقل سبد مصرفی مردم را در کشور تامین کند و از صادرات جلوگیری نکند چراکه این امر صدمه جدی به تولیدکنندگان وارد خواهد کرد. عدم صادرات باعث خواهد شد تا بازار کسب و کار ارزی به رسمیت شناخته نشود و دراقتصاد ملی نیز صدمات بی‌شماری را وارد کند.

توکلی در ادامه به مرگ ستار بهشتی وبلاگ نویسی که ظاهرا در زمان بازداشت، جان خود را از دست داده است اشاره کرد و گفت: امروزه رسانه‌های خارجی بر طبل این موضوع می‌کوبند و ما نیز بایداین موضوع را سریعا مورد رسیدگی قرار دهیم و مسئولان به خصوص وزارت خارجه و قوه قضاییه در این زمینه پاسخگوی مردم باشند تا حقیقت کشف و برای مردم بیان شود.

وی در ادامه تصریح کرد: مگر وبلاگ نوشتن این وبلاگ نویس چقدر در جامعه تاثیر داشته است و فراخوان‌های وی تا چه اندازه عملی شده است که مسئولان به خاطر آن این فاجعه را به بار آورده‌اند.

ابوترابی فرد درپاسخ به نطق میان دستور احمد توکلی بیان کرد: موضوع وبلاگ نویس ستار بخشی درکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مورد بررسی قرار گرفته و کمیته امنیت کمیسیون ملی نیز مسئول پیگیری این موضوع هستند.

نایب رئیس اول هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: آقای بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی باید هر چه سیریع‌تر نتیجه تحقیقات کمیته امنیت ملی را در کمیسیون نهایی و به اطلاع همگان برسانند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر