کد خبر: 83012 A

نماینده ارومیه در گفتگو با ایلنا:

عمده نگرانی اكثریت نمایندگان مجلس، انتخاب فردی تندرو همانند احمدی نژاد به عنوان رئیس جمهور بعدی بود، لذا با انتخاب روحانی و مشی اعتادل گرایانه اش دیگر قانونی شدن این طرح موضوعیت ندارد.

نادر قاضی پور با اعلام این كه طرح یك فوریتی تشكیل سازمان مدیریت و برنامه ریزی و بهره وری از سوی مجلس به دلیل انتخاب حسن روحانی و مشی اعتدال گرایانه وی در حال حاضر موضوعیت ندارد، گفت: این طرح زمانی كارآیی داشت كه فردی تندرو به ریاست جمهوری انتخاب می شد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس نهم در گفتگو با خبرنگار ایلنا، عمده نگرانی اكثریت نمایندگان مجلس را انتخاب فردی تندرو به عنوان رئیس جمهور بعدی دانست و با بیان اینکه در حال حاضر طرح تشکیل سازمان مدیریت و برنامه ریزی با انتخاب حسن روحانی و مشی اعتدال گرایانه او دیگر در مجلس منطق ندارد، اظهار داشت: با انتخاب روحانی، باید مجلس به انتظار تشكیل دولت جدید بماند و در صورتی كه سازمان مدیریت احیاء شد، آنگاه مجلس می‌تواند ضمن رفع ایرادات قانونی، قوانین لازم را تدوین كند.

این نماینده مجلس تصریح كرد: در صورتی كه دولت آینده سازمان برنامه را ایجاد نكند، مجلس نیز می‌تواند برای تشكیل سازمان مدیریت و برنامه ریزی اقدام به تدوین قانون كند.

قاضی پور با اشاره به این كه كار مجلس تدوین قوانین و نظارت بر آنها است، عنوان داشت: تشكیل و یاد عدم تشكیل سازمان برنامه وظیفه مجلس نیست، اما هنگامی كه دولت از وظایف خود تخطی كند،‌ این وظیفه بر عهده موكلان مردم است.

عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس، علت دیگر مخالفت خود با طرح یك فوریتی تشكیل سازمان برنامه از سوی مجلس را تعیین هزینه های آن از سوی مجلس برای ایجاد این سازمان اعلام كرد و‌ بیان داشت: در صورتی كه سازمان برنامه از سوی دولت ایجاد شود، تعیین هزینه ها بر عهده دولت خواهد بود.

وی از اعلام جزییات این طرح خودداری كرد، و در پاسخ به این سؤال كه در صورت قانونی شدن ایجاد سازمان برنامه از سوی مجلس، این نهاد زیر مجموعه چه دستگاه ذیربطی خواهد شد، گفت: نمایندگان سازمانی را می خواهند كه همانند بانك مركزی مستقل و در عین حال به هر سه قوا پاسخگو باشد.

سازمان برنامه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر