کد خبر: 7959 A

فولادگر در گفت وگو با ایلنا:

در حال حاضر متاسفانه دولت به جای استفاده از ظرفیت‌های بازار آزاد ارز و شناور ساختن این بازار اقدام به راه اندازی مرکز مبادلات ارزی کرده است که خود عامل ایجاد رانت و چند نرخی شدن ارز شده است.

حمیدرضا فولادگر نماینده مردم اصفهان، از عدم اجرایی شدن مصوبات مجلس از سوی دولت خبر داد و گفت: در حال حاضر رأی به عدم کفایت رییس جمهور و یا استیضاح وزیران اقتصادی مطرح نیست.

حمیدرضا فولادگر در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با انتقاد از نحوه عملکرد دولت در بازار ارز، اظهار داشت: دولت تمامی تمهیدات لازم قانونی را در زمینه بازار ارز که از سوی مجلس تهیه و به تصویب رسیده است تا کنون اجرا نکرده است.

وی با بیان اینکه شرایط کشور به گونه‌ای است که رای به عدم کفایت رییس جمهور و یا استیضاح وزیر به مصلحت نیست، اظهار داشت: در شرایط فعلی اقدامات نظیر رای به عدم کفایت دولت و یا استیضاح وزیران اقتصادی نه تنها را علاج نیست بلکه برای نظام خطرناک است.

به گفته وی، در حال حاضر متاسفانه دولت به جای استفاده از ظرفیت‌های بازار آزاد ارز و شناور ساختن این بازار اقدام به راه اندازی مرکز مبادلات ارزی کرده است که خود عامل ایجاد رانت و چند نرخی شدن ارز شده است.

وی با تاکید براینکه قرار نبود که در ابتدا مرکز مبادلات ارزی ایجاد شود بلکه راه اندازی بورس ارز مدنظر بود خاطرنشان کرد: دولت برای تامین منافع خود و جبران کسری بودجه‌ای خود و هزینه‌های جاری به راه اندازی مرکز مبادلات ارزی اقدام کرده است.

چند نرخی شدن ارز حمید رضا فولادگر عدم کفایت رییس جمهور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر