کد خبر: 7814 A

بانک مرکزی اعلام کرد:

با اجرای فاز دوم طرح مبادلات ارزی، واردکنندگان کالا با اولویت‌های 3 تا 5 می توانند پس از ثبت سفارش در وزارت صنعت، معدن و تجارت، برای انجام فرآیند تخصیص ارز راسا به شعب ارزی بانکهای عامل خود در سراسر کشور مراجعه نمایند و کلیه اطلاعات از آن پس به مرکز مبادلات ارزی منعکس خواهد شد.

بانک مرکزی اعلام کرد:به منظور رفاه حال متقاضیان ارز، از روز جاری(نهم مهرماه)، کلیه عملیات مربوط به عرضه و تقاضای ارز در مرکز مبادلات ارزی به سیستم بانکی سراسر کشور توسعه یافت.
به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی،با اجرای فاز دوم طرح مبادلات ارزی، واردکنندگان کالا با اولویت‌های 3 تا 5 می توانند پس از ثبت سفارش در وزارت صنعت، معدن و تجارت، برای انجام فرآیند تخصیص ارز  راسا  به شعب ارزی بانکهای عامل خود در سراسر کشور مراجعه نمایند و کلیه اطلاعات از آن پس به مرکز مبادلات ارزی منعکس خواهد شد.
باتوجه به این تصمیم، متقاضیان در تهران و شهرستانها نیازی به مراجعه حضوری به مرکز مبادلات ارزی نخواهند داشت.
بانک مرکزی تصریح کرد:تصمیم فوق در جهت رفاه حال هموطنان و جلوگیری از مراجعه حضوری متقاضیان ارز در مرکز مبادلات ارزی اتخاذ گردیده است و با عملیاتی شدن این فرآیند، پاسخگویی به متقاضیان در گستره شعب ارزی بانکهای سراسر کشور انجام خواهد گرفت.
شایان ذکر است برای هر بانک عامل در مرکز مبادلات ارزی واقع در ساختمان وزارت صنعت، معدن و تجارت یک میز به منظور برقراری ارتباط با بانک مربوطه و بانک مرکزی درنظر گرفته شده است تا از این طریق تعامل بین بانک مرکزی و بانکها تسهیل و تسریع گردد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر