کد خبر: 71404 A

مدیر اداره نظارت ارز:

آمارها نشان می‌دهد که تخصیص ارز در سال جدید حدوداً 25 درصد بیشتر از مبلغ توافق شده با وزارتخانه‌های صنعت،‌ معدن و تجارت و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

هیچ مشکلی جهت تخصیص ارز برای کالاهای اساسی و مواد اولیه دارویی و تجهیزات پزشکی وجود ندارد.

به گزارش ایلنا، غلامرضا قاسمی مدیر اداره نظارت ارز  گفت: بانک مرکزی ظرف 30 روز کاری (از آغاز سال جاری تاکنون)،‌ مبلغ یک میلیارد و 865 میلیون دلار برای کالاهای اساسی و بالغ بر 196میلیون دلار برای دارو، مواد اولیه دارویی و تجهیزات پزشکی اختصاص داده است.

مدیر اداره نظارت ارز ضمن اشاره به ارقام فوق خاطرنشان کرد: برخلاف مطالب منتشره در برخی رسانه های جمعی هیچ مشکلی جهت تخصیص ارز برای کالاهای اساسی، دارو، مواد اولیه دارویی و تجهیزات پزشکی وجود ندارد.

قاسمی اظهار کرد: آمارها نشان می‌دهد که تخصیص ارز در سال جدید حدوداً 25 درصد بیشتر از مبلغ توافق شده با وزارتخانه‌های صنعت،‌ معدن و تجارت و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

وی گفت: در مرکز مبادلات ارزی طی سال گذشته 26 هزار و 231 فقره و در سال جدید (تا تاریخ 19 اردیبهشت 92) 8790 فقره ثبت سفارش مورد پذیرش قرارگرفته که این موضوع بیانگر ادامه فعالیت مرکز مبادلات ارزی کشور و عملکرد مناسب آن نسبت به سال گذشته است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر