کد خبر: 53314 A

‌حسینعلی حاجی در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد؛

در لایحه بودجه ای که دولت تقدیم مجلس کرده است 166 هزار میلیارد تومان پیش بینی شده که 44 درصد از محل فروش نفت و گاز و میعانات گازی تأمین می‌شود و 56 درصد از منابع دیگر خواهد بود.

ایلنا: نماینده شاهین شهرو میمه و برخوار با اشاره به سرفصل‌های بخش مصارف تصریح کرد: 121 هزار میلیارد تومان اعتبارات هزینه‌ای و جاری در این لایحه مدنظرقرار گرفته شده است که 37 هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی، 8 هزار میلیارد تومان اعتبارات پرداخت بدهی‌های دولت جزیی از این لایحه است.

حسینعلی حاجی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در اصفهان، گفت: پیش بینی می‌شود در سالی که پیش رو داریم، رکودهای قابل توجهی را در اقتصاد جهانی شاهد باشیم.از همین رو در افزایش قیمت جهانی حامل‌های انرژی رشد چندانی را نخواهیم داشت. از طرفی ادامه تحریم‌ها شرایطی را برای ما محقق کرده است که بتوانیم با پیروی از منویات مقام معظم رهبری، شرایط خاص و فرصتهای مهیا شده را به بهترین وجه در قالب اقتصاد مقاومتی مدیریت کنیم تا هرچه بیشتر و بهتر برای حمایت از تولید ملی،کار و سرمایه ایرانی در شاخه‌های مختلف قدم برداریم.

حاجی با اشاره به لزوم کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی گفت: با توجه به عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی در سال آتی، فرصتهای جدیدی فراهم می‌شود تا بتوانیم وظایف خود را به نحو احسن انجام دهیم.در لایحه بودجه ای که دولت تقدیم مجلس کرده است 166 هزار میلیارد تومان پیش بینی شده که 44 درصد از محل فروش نفت و گاز و میعانات گازی تأمین می‌شود و 56 درصد از منابع دیگر خواهد بود.

وی ادامه داد: از این محل 76 هزار میلیارد تومان مربوط به درآمدهای مالیاتی سود سهام و فروش شرکت مخابرات،‌ 7 هزار میلیارد تومان فروش سهام، 2 هزار میلیارد تومان فروش اموال، 15 هزار میلیارد تومان از محل درآمدهای حاصل از هدفمندسازی یارانه ها و 65 هزار میلیارد تومان از محل فروش نفت گاز و میعانات گازی مد نظر گرفته شده است.

نماینده شهرستانهای شاهین شهر و میمه و برخوار با اشاره به سرفصلهای بخش مصارف تصریح کرد: 121 هزار میلیارد تومان اعتبارات هزینه ای و جاری در این لایحه مدنظرقرار گرفته شده است که 37 هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی، 8 هزار میلیارد تومان اعتبارات پرداخت بدهی های دولت جزیی از این لایحه است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: این تصویر کلی از لایحه بودجه ای است که دولت به مجلس تقدیم کرده است و نمایندگان محترم مجلس میتوانند از 22 اسفندماه پیشنهادات اصلاحی خود را ارائه دهند. جلسات بررسی لایحه بودجه صبح و بعد از ظهر شروع شده و نمایندگان با حضور در هیئت های بودجه بررسی های خود را شروع خواهند کرد و بعد از بررسی کامل توسط نمایندگان مراحل بعدی صورت خواهد گرفت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر