کد خبر: 53311 A

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه:

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه، با بیان اینکه میزان وابستگی به نفت ۱۳ درصد در بودجه ۹۲ کاهش یافته، از افزایش عمر میانگین بهره برداری از بودجه پروژه‌های عمرانی در سال آینده خبر داد.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه، با بیان اینکه میزان وابستگی به نفت ۱۳ درصد در بودجه ۹۲ کاهش یافته، افزایش عمر میانگین بهره برداری از بودجه پروژه‌های عمرانی در سال آینده افزایش یابد.
به گزارش خبرگزاری ایلنا، غلامرضا کاتب، در خصوص لایحه بودجه ۹۲ اظهار داشت: بر اساس قانون برنامه مکلف هستیم کل مصارف هزینه‌ای را از درآمدهای غیرنفتی تامین کنیم و یقینا مجلس با این نگاه موافق است.
نماینده مردم گرمسار در مجلس نهم، به کاهش درآمد‌های بودجه ۹۲ از منابع نفتی اشاره کرد و بیان داشت: یکی از نکات مثبتی که در این دوره در لایحه بودجه شکل گرفت کاهش درآمدهای بودجه از منابع نفتی است که در برنامه سوم و چهارم و پنجم توسعه نیز مورد توجه بوده است.
وی با بیان اینکه در بودجه سال آینده میزان ۱۳درصد از وابستگی به نفت کاهش یافته است گفت: این بدان معنا نیست که درآمد نفتی کاهش پیدا می‌کند؛ بلکه این درآمد در صندوق توسعه ملی یا بخش سرمایه گذاری هزینه خواهد شد.
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه، با یادآوری این موضوع که باید محور بودجه با توجه به اقتصاد مقاومتی برای مقابله با تحریم انبساطی بسته شود، عنوان داشت: البته انبساطی کردن بودجه ۹۲، به معنای کاهش هزینه دولت است.
کاتب تصریح کرد: در بحث اقتصاد مقاومتی باید به نگاهی برسیم که عمر میانگین بهره برداری از بودجه پروژه‌های عمرانی افزایش یابد و بخش اعظمی از آن‌ها به بخش خصوصی واگذار شود.

نفت غلامرضا کاتب برنامه و بودجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر