کد خبر: 49918 A

رئیس انجمن کارفرمایان تولید طلا در گفت‌و‌گو با ایلنا:

افزایش قیمت مواد اولیه تولید طلا و همچنین حباب ایجاد شده در این بازار باعث شده تا صنعت طلا در معرض رکود قرار بگیرد و امسال با شیبی کاملا نزولی نسبت به سال گذشته صنعت تولید طلا مواجه شد.

رئیس انجمن کارفرمایان تولید طلا، ضمن اعلام کاهش ۵۰ درصدی تولید طلا در سال ۹۱ نسبت به سال ۹۰، گفت: نوسان قیمتی طلا در کشور به دلیل حباب ایجاد شده بین عرضه و تقاضا از سوی دلالان و سفته بازان است.

عباد محمدولی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا با بیان اینکه تولید طلا به دلیل افزایش قیمت ارز نسبت به سال گذشته امسال با کاهش ۵۰ درصدی مواجه شده اظهار داشت: افزایش قیمت مواد اولیه تولید طلا و همچنین حباب ایجاد شده در این بازار باعث شده تا صنعت طلا در معرض رکود قرار بگیرد و امسال با شیبی کاملا نزولی نسبت به سال گذشته صنعت تولید طلا مواجه شد.

به گفته محمدولی در حال حاضر تولید طلا در کشور دارای نوسان زیادی است و نمی‌توان به پایدار بودن این صنعت در صورت ادامه روند نوسانات قیمت ارز و به تبع آن افزایش پایه قیمت مواد اولیه امیدوار بود.

رئیس انجمن کارفرمایان تولید طلا تولید طلا رکود حاکم بر صنعت طلا و همچنین عدم امکان ارائه تسهیلات از سوی سیستم بانکی عامل دیگری بر کاهش تولید صنایع طلا در کشور شده است.

این فعال صنعت طلا علت افزایش نوسان در قیمت انواع طلا را در بازار وجود دلالی، سفته بازی و رانت موجود در این بازار عنوان کرد و گفت: این امر باعث شده تا در عرضه و تقاضا حباب گرانی به وجود بیاید و تعادل بین عرضه و تقاضا از بین برود و در نتیجه بازار طلا با نوسان دامنه داری مواجه شود.

طلا حباب طلا تولید طلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر