کد خبر: 49369 A

انتقاد عضو منتخب اتاق بازرگانی از وخامت اقتصادی تولید کنندگان؛

مجاری بانکی خیلی سخت وام پرداخت می‌کنند و نرخ ارز خارج از ایران به دلیل کاهش ارزش پول ملی بسیار گران‌تر شده است و از سویی اتاق ارز نیز نمی‌تواند کارآیی لازم را در عرضه ارز مورد نیاز صادر کنندگان و تولید گنندگان فراهم کند.

عضو نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی اتاق تهران، ضمن انتقاد از وخامت اقتصادی تولید کنندگان، بانک مرکزی را عامل نابسامانی نرخ ارز اعلام کرد.

جمشید عدالتیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، با بیان اینکه نمی‌توان گفت که بانک مرکزی عامل چند نرخی شدن ارز نبوده است، گفت: بانک مرکزی این کار را مدیریت شده انجام داده و تصمیم داشته که نرخ ارز را بالا ببرد، و در این کار نیز موفق بوده است.

عدالتیان، به تشریح روند فراز و نشیب نرخ ارز در کشور پرداخت و عنوان داشت: بانک مرکزی نه منفعلانه بلکه فعالانه افزایش نرخ ارز را دنبال کرده است.
وی با بیان اینکه در این این چند ماهه اخیر مشاهده شده است که بانک مرکزی سیاستهای مشخصی را تعیین نکرده است، تصریح کرد: مجاری بانکی خیلی سخت وام پرداخت می‌کنند و نیز نرخ ارز خارج از ایران به دلیل کاهش ارزش پول ملی بسیار گران‌تر شده است و از سویی اتاق ارز نیز نمی‌تواند کارآیی لازم را در عرضه ارز مورد نیاز صادر کنندگان و تولید گنندگان را فراهم کند.

عضو نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، گفت: ادامه روند افزایشی دلار و یورو و همچنین نابسامانی در بازار ارز، باعث کاهش صادرات از کشور شده است.

این کار‌شناس اقتصادی، نسبت به تداوم وضعیت آشفته تولید کنندگان هشدار داد و اظهار داشت: این امر باعث افزایش میزان بیکاری در جامعه می‌شود.

ارز تولید جمشید عدالتیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر