کد خبر: 4596 A

بررسی میزان بازدهی دارویی ها نشان می‌دهد بازدهی سهام این گروه از متوسط بازدهی بورس در 5 سال اخیـر بیشتـر بوده است.

دارویی‌ها در اولویت دریافت ارز دولتی هستند و با مشکلی برای واردات روبرو نیستند.

به گزارش ایلنا، محمد شیرازی، مدیر پرتفوی سرمایه‌گذاری ملی با اشاره به افزایش هزینه تولید دارویی‌ها اظهار داشت: با این وجود تولید کنندگان دارو افزایش هزینه تولید را از محل افزایش قیمت‌ها جبران می‌کنند.

احتمال افزایش 20 تا 25 درصدی نرخ دارو

مدیرپرتفوی سرمایه گذاری ملی با اشاره به احتمال افزایش 20 تا 25 درصدی نرخ فروش برای محصولات تولیدی دارویی ها خاطرنشان کرد: این افزایش قیمت در شرایط فعلی برای برخی از اقلام دارویی اعمال شده است و مابقی اقلام هم به تدریج مشمول افزایش قیمت خواهند شد.

وی با اشاره به شرایط حاکم برای سهام دارویی‌ها در بازار سرمایه اظهار داشت: درصورت افزایش قیمت‌ها در بازار دارویی‌ها، سودآوری سهام این شرکت‌ها هم افزایش خواهد یافت.

مدیرپرتفوی سرمایه‌گذاری ملی با تاکید بر اینکه سهام گروه دارویی یکی از سهام کم‌ریسک در بازار سرمایه است، خاطرنشان کرد: بررسی میزان بازدهی دارویی‌ها نشان می دهد بازدهی سهام این گروه از متوسط بازدهی بورس در 5 سال اخیر بیشتر بوده است.

شیرازی با تاکید بر اینکه افزایش قیمت‌ها، افزایش هزینه تولید را جبران می‌کند تصریح کرد: یکی از نکاتی که در دریافت ارز به نرخ دولتی باید در نظر گرفته شود، مزیتی است که برای تولید داخل در نظر گرفته شده است.

وی افزود: بر این اساس ارز مرجع به تولید داخل اختصاص داده می‌شود و در صورتی که محصولی تولید داخل نباشد، در اولویت دریافت ارز مرجع نخواهد بود و این مزیت شرایط را برای تولیدکننده داخلی بهبود می بخشد.
دارو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر