کد خبر: 41932 A

رییس كل گمرك خبرداد:

افزایش بیش‌اظهاری از سوی برخی از فعالان تجاری به دلیل مسائل ارزی از مباحثی است که مدیران گمرکات باید مراقب آن باشند و در خصوص صادرات نیز تلاش کنند تا تصمیمات متخذه ظرف 2 ماه اجرایی شود.

رئیس کل گمرک ایران، با اعلام اینکه در قالب طرح آمایش سرزمینی برخی گمرکات در ماه آینده حذف و برخی ادغام خواهند شد، گفت: در قالب برنامه پنجم توسعه، 30 درصد از گمرکات کم فعال حذف خواهند شد.
به گزارش ایلنا، عباس معمارنژاد با اعلام اینکه امروز مدیریت بر مبنای اطلاعات امکان‌پذیر است و بدون آن حصول موفقیت غیرممکن خواهد بود، گفت: مدیران باید براساس اطلاعات حرکت کنند و این اطلاعات است که ارزش مدیران را بالا می‌برد و به آنها قدرت می‌دهد.

رئیس کل گمرک ایران، از اجرای مرحله دوم طرح آمایش سرزمینی گمرک در ماه آینده خبر داد و اظهارداشت: با اجرای این طرح برخی از گمرکات در یکدیگر ادغام و برخی حذف خواهند شد.

معمارنژاد افزود: براساس برنامه پنجم توسعه، گمرک مکلف است تا پایان سال سوم این برنامه به میزان 30 درصد از تعداد گمرکات کم فعال بکاهد.

وی با اشاره به تأسیس و راه‌اندازی 50 منطقه ویژه در کشور، گفت: در هر جا که گمرک نزدیک این مناطق ویژه باشد به داخل منطقه منتقل خواهد شد.

رئیس کل گمرک ایران، افزود: افزایش بیش‌اظهاری از سوی برخی از فعالان تجاری به دلیل مسائل ارزی از مباحثی است که مدیران گمرکات باید مراقب آن باشند و در خصوص صادرات نیز تلاش کنند تا تصمیمات متخذه ظرف 2 ماه اجرایی شود.

معمارنژاد دقت در بحث تعرفه‌ها، ترانزیت داخلی و مخازن سوخت در برخی از گمرکات را به مدیران اجرایی یادآور شد و بر لزوم تعیین جرایم برای تخلفات گمرکی متناسب نوع تخلف تأکید کرد.

وی در ادامه با اشاره به محدودیت‌ها و مشکلات مالی و اعتباری، خواهان استفاده بهینه از نیروی انسانی و توزیع متناسب آن در سطح گمرکات کشور شد و افزود: با توجه به افزایش حجم فعالیت‌ها و مسئولیت‌های گمرک، در صورتی که از نیروهای موجود به نحو مطلوب و بهینه استفاده شود بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر