کد خبر: 41002 A

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفت وگو با ایلنا خبرداد:

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، ضمن اعلام این كه دیدگاه های دولت و مجلس برای اجرای فاز دوم هدفمندی در حال نزدیك شدن به یكدیگر است، از احتمال حذف 12 میلیون نفر از اقشار پردرآمد از دریافت یارانه نقدی خبر داد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، ضمن اعلام این كه دیدگاه های دولت و مجلس برای اجرای فاز دوم هدفمندی در حال نزدیك شدن به یكدیگر است، از حذف 12 میلیون نفر از اقشار پردرآمد از دریافت یارانه نقدی خبر داد.

محمد قسیم عثمانی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، با بیان اینکه باید اقشار کم درآمد و با درآمد ثابت به جای نقدینگی از کمک‌های کالایی برخوردار شوند، گفت: با توجه به شناسایی افراد پردرآمد، قابلیت حذف ۱۲ میلیون نفر از دریافت یارانه و افزایش کمک به سایر مردم وجود دارد.

نماینده مردم بوكان در مجلس نهم، افزود: دیدگاه‌های دولت و مجلس برای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها در حال نزدیک شدن به یکدیگر است و احتمال نتیجه گیری اجرای فاز دوم با شیب ملایم به گونه ای که فشار به اقشار آسیب پذیر جامعه وارد نشود، وجود دارد.

به گفته وی، مجلس و دولت در مورد سه موضوع زمان، نحوه اجرا و محل تامین منابع طرح هدفمندی اختلاف نظر دارند اما درمورد اجرای فاز دوم قانون هدفمندی دارای نظر مشترکی هستند.

وی ادامه داد: اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها را نه می‌توان بر اساس نظر دولت با گام‌های بلند به دلیل اینکه اقتصاد، کشاورزی و بنگاه های تولیدی کشور دچار مشکل می شود اجرا کرد و نه می توان اجرای هدفمندی یارانه ها را منتفی کرد.

یارانه محمد قسیم عثمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر