کد خبر: 34 A

درهفته گذشته صورت گرفت؛

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران که بیانگر بازدهی سرمایه گذاران در بازار سهام است، هفته گذشته با ۳۳۸ واحد رشد روبرو شد تا سهامداران ۱. ۴ درصد بازدهی کسب کنند.

ایلنا: شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران که بیانگر بازدهی سرمایه گذاران در بازار سهام است، هفته گذشته با ۳۳۸ واحد رشد روبرو شد تا سهامداران ۱. ۴ درصد بازدهی کسب کنند.
ش
به گزارش ایلنا، بورس اوراق بهادار تهران هفته گذشته روند مثبتی را در ۵ روز کاری پشت سر گذاشت به طوری که شاخص کل از رقم ۲۳ هزار و ۷۸۷ به ۲۴ هزار و ۱۲۵ واحد رسید.

شاخص شناور آزاد نیز با ۳۹۰ واحد افزایش در رقم ۲۹ هزار و ۹۲۱ واحد متوقف شد و شاخص بازار‌های اول و دوم به ترتیب ۴۵۲ و ۸۷ واحد رشد را تجربه کردند.

بر اساس این گزارش، در هفته منتهی به ۲۵ مردادماه جاری، ۷۷۹ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش یک هزار و ۹۰۳ میلیارد ریال در بورس تهران معامله شد.

همچنین ۱۷ هزار و ۷۸۱ خریدار در هفته گذشته ۵۶ هزار و ۷۵۵ دفعه معامله در بورس تهران انجام دادند.

نگاهی به جزییات معاملات نشان می‌دهد که در هفته گذشته ۶۰۷ میلیون سهم به ارزش یک هزار و ۵۹۶ میلیارد ریال به صورت خرد و بلوک معامله شد که حجم و ارزش معاملات خرد و بلوک نسبت به مدت مشابه هفته قبل به ترتیب ۴۷ و ۲۸ درصد کاهش یافت.

این در حالی است که از ابتدای امسال، ۲۲ میلیارد و ۵۵۹ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۵۷ هزار و ۱۲۸ میلیارد ریال دادوستد شده است.

همچنین در این مدت، تعداد ۵۳۳ هزار و ۲۵۳ سرمایه گذار، در یک میلیون و ۵۲۳ هزار و ۹۲۹ دفعه این تعداد سهام را خریداری کردند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر