کد خبر: 33499 A

در خصوص مجوز ثبت سفارش های مجاز به «حمل به دفعات»، لازم است قبل از اظهار کالا به گمرک به سامانه ثبتارش مراجعه و نسبت به ثبت پیش نویس اظهار نامه وارداتی، بر اساس اسناد حمل در هر مرحله (منطبق برفرم ثبت سفارش اولیه) در سامانه مزبور اقدام کنند.

گمرک ایران خطاب به کلیه واردکنندگان و ترخیص کنندگان کالا اطلاعیه مهمی صادر کرد.
به گزارش ایلنا، گمرک ایران در اطلاعیه مهمی خطاب به کلیه وارد کنندگان و ترخیص کنندگان کالا اعلام کرد: براساس هماهنگی‌های به عمل آمده با سازمان توسعه تجارت، از 16 دی ماه سال جاری کلیه وارد کنندگانی که اقدام به ثبت سفارش کالای وارداتی و درج اطلاعات آن در سامانه ثبتارش كرده‌اند، لازم است قبل از اظهار کالا به گمرک اقدامات زیر را انجام دهند:
1- در خصوص مجوز ثبت سفارش‌هایی که مجاز به «حمل به دفعات » نیستند، لازم است قبل از اظهار کالا به گمرک به سامانه ثبتارش مراجعه و نسبت به ثبت پیش نویس اظهار نامه وارداتی در سامانه مزبور در یک مرحله و بر اساس کلیه اطلاعات موجود در فرم ثبت سفارش اولیه اقدام کنند.
2- در خصوص مجوز ثبت سفارش های مجاز به «حمل به دفعات »، لازم است قبل از اظهار کالا به گمرک به سامانه ثبتارش مراجعه و نسبت به ثبت پیش نویس اظهار نامه وارداتی، بر اساس اسناد حمل در هر مرحله (منطبق برفرم ثبت سفارش اولیه) در سامانه مزبور اقدام کنند.

جهت کسب اطلاعات نحوه ایجاد و تکمیل فرم پیش نویس اظهار نامه مذکور در سامانه ثبتارش به راهنمای مربوطه در سامانه به آدرسwww.sabtaresh.tpo.ir مراجعه كنند.
راهنمای مذکور پس از ورود به سامانه توسط شناسه کاربری در اختیار بازرگانان با عنوان « راهنمای درج اطلاعات اعتبار اسنادی و اظهار گمرکی » قابل دسترس خواهد بود.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر