کد خبر: 3349 A

نسبت به 4 ماهه مدت مشابه سال گذشته؛

قالب بندی و ایجاد فرمت مناسب برای رتبه بندی توان مالی شرکت‌های بیمه، این امکان را فراهم می‌کند که شرکت‌های بیمه ظرفیت‌های لازم را برای مواجه با ریسک‌های مختلف داشته باشند.

رییس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه تقویت فرهنگ بیمه از وظایف اصلی حاکمیتی است، از افزایش حق بیمه تولیدی در ۴ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و پیش بینی کرد: حق بیمه تولیدی تا پایان امسال نسبت به سال گذشته بیش از ۵۰ درصد افزایش یابد.

محمد کریمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به اینکه در سال گذشته بیش از ۶۰ هزار میلیارد ریال حق بیمه تولیدی دریافت شد، اظهار امیدواری کرد: میزان حق بیمه تولیدی تا پایان امسال در تمامی بخش‌های بیمه ای در مجموع با افزایش قابل توجه‌ای مواجه می شود.

رئیس شورای عالی بیمه، همچنین از کاهش حاکمیت دولت بر اساس برنامه ریزی انجام گرفته تا پایان برنامه پنجم توسعه در صنعت بیمه خبر داد و خاطر نشان کرد: قالب بندی و ایجاد فرمت مناسب برای رتبه بندی توان مالی شرکت‌های بیمه، این امکان را فراهم می‌کند که شرکت‌های بیمه ظرفیت‌های لازم را برای مواجه با ریسک‌های مختلف داشته باشند.

کریمی با انتقاد از پائین بودن ضریب نفوذ بیمه در برخی از حوزه‌ها، اظهار داشت: علت پایین بودن ضریب نفوذ بیمه در ایران، اقتصاد دولتی است به نحوی که بیش از ۸۰درصد سرمایه‌ها و منابع در مالکیت یا مدیریت دولت قرار دارد و مدیران دولتی با اتکای به درآمدهای نفتی از بیمه سرمایه‌ها و دارایی‌ها و مسئولیت تحت مدیریت خود طفره می‌روند.

وی تصریح کرد: یکی از برنامه اصلی صنعت بیمه کشور گسترش بیمه زندگی و عمر و افزایش نقش بیمه در شئونات مختلف زندگی مردم است.

مبالغ حق بیمه تولیدی، بیمه نامه هایی است که طی دوره گزارش توسط موسسات بیمه صادر شده اند.

این مبالغ در بیمه های غیر زندگی بر مبنای حق بیمه صادره و در بیمه های زندگی بر مبنای حق بیمه های وصولی (دریافتی) لحاظ می شوند.

بیمه تولیدی کاهش ضریب بیمه محمد کریمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر