کد خبر: 100299 A

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور:

گزارش نظارتی و عملکرد دستگاه‌ها آذرماه همراه با لایحه بودجه 93 از سوی رئیس جمهور به مجلس شورای اسلامی ارایه خواهد شد.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور گفت: معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی، وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی به عنوان سه دستگاه اقتصادی مسوول بهبود وضع معیشت مردم هستند و همراه و هماهنگ با هم اهداف اقتصادی دولت را پیگیری خواهند کرد.

به گزارش ایلنا، محمدباقر نوبخت با تاکید بر ادغام دو معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و توسعه نیروی انسانی برای روزآمد، کارآمد و نافذ کردن توان کارشناسی دولت افزود: هدف راهبردی معاونت، توسعه کشور و هدف کوتاه مدت آن بهبود معیشت مردم است.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با اشاره به سند چشم انداز و تاکید مقام معظم رهبری در تدوین الگوی توسعه بومی با توجه به توان کارشناسی معاونت در تدوین برنامه‌های توسعه، نظارت بر اجرای برنامه از سوی دستگاه‌های اجرایی را مهم‌ترین وظیفه فعلی معاونت دانست.

نوبخت افزود: گزارش نظارتی و عملکرد دستگاه‌ها آذرماه همراه با لایحه بودجه 93 از سوی رئیس جمهور به مجلس شورای اسلامی ارایه خواهد شد.

نوبخت تدوین برنامه ششم توسعه را وظیفه بعدی این معاونت در جهت تحقق اهداف سند چشم انداز دانست و تاکید کرد: معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در قالب یک برنامه منظم، ‌برنامه ششم توسعه را در وقت قانونی تهیه و به مجلس ارایه خواهد کرد.

معاون رئیس جمهور با تاکید بر لزوم ارایه راهکار منطقی برای جبران کاهش درآمدها در بودجه 92 گفت: گزارش عملکرد بودجه پنج ماه گذشته حاکی از عدم تحقق بخشی از درآمدهای دولت است.

 نوبخت در پایان افزایش قیمت ارز و سیاست های انبساطی برای جبران کسری بودجه را موجب ایجاد شرایط رکود تورمی دانست و تاکید کرد: برای تحقق وعده دولت درخصوص بهبود شرایط معیشت مردم کارشناسان معاونت باید جهت کاهش هزینه‌ها تدبیر کنند.

برنامه دولت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر