کد خبر: 9159 A

رحیمی در مراسم گرامیداشت هفته گردشگری:

هر گردشگری که وارد ایران می‌شود ممکن است ابتدا تصور خوبی از ایران نداشته باشد و احساس کند که ایران کشور چندان امنی نیست اما پس از آنکه از این کشور دیدن کرد نظرش کاملا عوض شده و زیبایی‌ها، ‌ امنیت و رأفت و محبت ملت ایران را خواهد فهمید.

معاون اول رییس‌جمهور از تبلیغات منفی قدرتهای بزرگ که موجب جدایی میان ملت‌ها شده، به عنوان پدیده‌ای شوم و ضدبشری یاد کرد و گفت: کشورهای قدرتمند و در راس آن‌ها رژیم صهیونیستی در جهان امروز با تبلیغات مسموم فتنه به پا کرده‌اند و با امکانات رسانه‌ای که در اختیار دارند می‌توانند هر جامعه‌ای را در بایکوت قرار دهند و چهره منفی از آن به نمایش بگذارند.

به گزارش ایلنا، محمدرضا رحیمی معاون اول رییس جمهور در مراسم گرامیداشت هفته گردشگری که در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد، اظهار کرد: تمدن زائیده فرهنگ است و تا فرهنگی وجود نداشته باشد تمدنی به وجود نمی‌آید.

وی با اشاره به تاریخ چندهزارساله ایران خاطرنشان کرد: ایران یکی از کشورهای صاحب نام و تمدن است که همه جهانیان آن را با این شهرت می‌شناسند و در کتب مختلف تاریخی با این صفات از ایران یاد شده است.

رحیمی با بیان اینکه «تبلیغات منفی قدرت‌های بزرگ حضور گردشگران را از ما گرفته است»، تصریح کرد: اگر گردشگران به ایران راه پیدا کنند واقعیت‌ها برملا می‌شود و طبل رسوایی دروغگویانی که ایران را کشوری ناامن جلوه می‌دهند، زده خواهد شد.

معاون اول رییس‌جمهور با بیان اینکه «ایران کشوری سرشار از مهر و محبت و دوستی است»، گفت: این واقعیت‌ها در دنیا منعکس نمی‌شود و قدرت‌های حاکم بر جهان تلاش می‌کنند ایران را کشوری قحطی‌زده و ناامن به جهانیان بشناسانند.

وی افزود: هر گردشگری که وارد ایران می‌شود ممکن است ابتدا تصور خوبی از ایران نداشته باشد و احساس کند که ایران کشور چندان امنی نیست اما پس از آنکه از این کشور دیدن کرد نظرش کاملا عوض شده و زیبایی‌ها، ‌ امنیت و رأفت و محبت ملت ایران را خواهد فهمید.

رحیمی تاکید کرد: باید تبلیغات منفی علیه ایران را خنثی کرد و زمینه آشنایی دیگر ملت‌ها با فرهنگ کهن و باستانی ایران را فراهم کنیم، چراکه در این آشنایی‌ها رفتار مسالمت‌آمیز و دوستی و محبت است که انتقال پیدا می‌کند.

معاون اول رییس‌جمهور با بیان اینکه «ایران باید سالانه ۲۰ میلیون گردشگر داشته باشد اما در حال حاضر تنها سه میلیون گردشگر دارد»، از رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری خواست زمینه حضور گردشگران در نقاط مختلف ایران را فراهم کند تا فرهنگ فاخر ایرانیان به همه جهان معرفی شود.

در این مراسم با حضور معاون اول رییس‌جمهور، از تمبر یادبود هفته گردشگری و سایت جامع گردشگران ایران به ۱۲ زبان زنده دنیا رونمایی شد.

همچنین در این مراسم خادمان بر‌تر گردشگری ایران از دستان معاون اول رییس‌جمهور لوح تقدیر دریافت کردند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر