کد خبر: 81990 A

عضو شورای مرکزی موتلفه در گفت‌وگو با ایلنا:

رفتار افراطی که به حذف یک جناح و یا یک حزب می‌پردازد از سوی مردم ناپسند است چرا که بر همه روشن است که رفتار افراطی باعث می‌شود از تمامی ظرفیت‌های کشور استفاده نشود و به منافع ملی آسیب بزند.

ایلنا: عضو شورای مرکزی موتلفه کارنامه و عملکرد دولت دهم را عامل شکست اصولگرایان در انتخابات عنوان کرد و گفت: دولت دهم با عبور از منشور اصولگرایی و متاثر از جریان انحرافی مشکلات متعدد اقتصادی و سیاسی را در کشور پدید آورد و در ‌‌نهایت باعث شد که مردم از اصولگرایان دور شوند.

حمیدرضا ترقی در گفتگو با خبرنگار ایلنا در رابطه با ارزیابی خود از انتخابات ریاست جمهوری و نتایج نهایی آن گفت: در این انتخابات مردم نشان دادند که از افراط‌ها خسته شده‌اند و با رایشان به اعتدال خواستار رفتار معتدلانه از سوی فرد منتخب شده‌اند؛ روحانی با بهره گیری از اصولگرایان و اصلاح طلبان توانست در انتخابات پیروز شود و یک بار دیگر اثبات کرد که اعتدال از سوی مردم پسندیده و مطلوب است.

عضو شورای مرکزی موتلفه دلیل شکست اصول گرایان را در انتخابات را ناشی از عملکرد ضعیف دولت دهم دانست و گفت: دولت دهم با عبور از منشور اصولگرایی و متاثر از جریان انحرافی مشکلات متعدد اقتصادی و سیاسی را در کشور پدید آورد و در ‌‌نهایت باعث شد تا گلایه‌مندی مردم از بیکاری، تورم و تولید به وجود بیاید.

وی با بیان اینکه دولت دهم مردم را از اصولگرایان دور کرد،گفت: اگر این ضعف در دولت دهم وجود نداشت و دولت با تنگ نظری زمینه حضور نخبگان در کشور را از بین نمی‌برد و همچنین توصیه‌های دلسوزان در عرصه‌های مختلف اقتصادی و سیاسی را نادیده نمی‌گرفت قطعا توفیقات دولت نهم در دولت دهم استمرار پیدا می‌کرد.

ترقی در پاسخ به این سوال که آیا تعدد نامزدهای اصولگرایان در انتخابات عامل شکست این جناح شده است، گفت: طبیعتا عدم پایبندی به پیمان ائتلاف نقش مهمی در شکست اصولگرایان داشت ولی باید اعلام کنم که تاثیر آن به مراتب کمتر از نقش دولت دهم در شکست اصولگرایان بوده است.

عضو شورای مرکزی موتلفه تاکید کرد: با توجه به نتایج نهایی انتخابات اگر اصولگرایان بر یک نفر نیز تمرکز می‌کردند باز هم با اختلاف یک و نیم میلیون رای نمی‌توانستند به آرای آقای روحانی دست پیدا کنند ولی امکان داشت که انتخابات به دور دوم کشیده شود؛ با این وجود حضور نامزدهای متعدد از اصول گرایان باعث حضور پرشور مردم در انتخابات شد.

وی درباره پیام اخیر رئیس جمهور منتخب مردم مبنی بر اینکه از تمامی احزاب در اداره کشور استفاده خواهم کرد، اظهار کرد:‌‌ همان طور که رهبری تاکید کرده بودند همه نامزد‌ها با رئیس جمهور منتخب مردم باید همکاری داشته باشند اصولگرایان نیز باید دست همکاری به سوی رئیس جمهور آینده دراز کنند چرا که مشکلات فعلی در اداره کشور مشکلات ملی ماست و باید همگان برای رفع آن تلاش کنند.

وی ادامه داد: روحانی هم امین رهبری در شورای امنیت و هم سابقه حضور در مجمع تشخیص مصلحت نظام، مجلس خبرگان و روحانیون مبارز را دارد که این عضویت‌ها نشان می‌دهد که ایشان نقاط مشترکی با اصولگرایان دارد و ما امیدوار هستیم که ایشان از همکاری با اصولگرایان دریغ نکنند.

ترقی در رابطه با ادعای برخی مبنی بر اینکه رای مردم به روحانی نشان دهنده جایگاه ویژه روحانیت در بین مردم بوده است، افزود: روحانیت از ابتدا تاکنون جایگاه ویژه‌ای در بین مردم داشته است و مردم به روحانیت به عنوان گروه مرجع اعتماد دارند و روحانیتی که بتواند از همه نیروهای کشور در اداره و رفع مسائل مهم کشور استفاده کند جایگاه مطلوبی نزد همگان دارد.

عضو شورای مرکزی موتلفه در واکنش به نظر برخی اصول گرایان افراطی مبنی بر اینکه گفتمان دوم خرداد و اصلاح طلبان باید برای همیشه از عرصه كنار بروند، گفت: ما باید از همه جریان‌های دلسوز، معتدل و علاقه‌مند به پیشرفت در رفع مشکلات کشور استفاده کنیم و این رفتار افراطی که به حذف یک جناح و یا یک حزب می‌پردازد از سوی مردم ناپسند است چرا که بر همه روشن است که رفتار افراطی باعث می‌شود از تمامی ظرفیت‌های کشور استفاده نشود و به منافع ملی آسیب بزند.

اصلاح طلبان انتخابات ۹۲ روحانی شکست اصولگرایان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر