کد خبر: 7893 A

رییس جمهور:

مردم باید از حضور نیروی انتظامی احساس امنیت کرده و ناجا را پناهگاه و نقطه امن خود بدانند و نام نیروی انتظامی باید در هر حادثه‌ای مایه آرامش مردم باشد.

رییس‌جمهور نیروی انتظامی را حافظ جان، مال، آبرو و ناموس ملت توصیف کرد و با تاکید بر اینکه نام نیروی انتظامی باید در هر زمانی مایع آرامش مردم باشد، گفت: باید آموزش‌های عمومی و فرضی و تمرین عشق ورزی به مردم و دفاع از حقوق آنان به طور مستمر در نیروی انتظامی جریان داشته و نهادینه شود و استفاده از پیشرفته‌ترین روش‌ها و به روز رسانی دانش انتظامی در دستور کار این نیرو باشد.

به گزارش ایلنا، محمود احمدی‌نژاد پیش از ظهر امروز (یکشنبه) در بیست و نهمین مراسم پایان دانش آموختگی دانشجویان علوم انتظامی، با بیان اینکه مشکلات جامعه بشری در طول تاریخ ناشی از فقدان حکمرانی صالحان بوده و این ریشه تمام مشکلات است، گفت: مسئولیت پیامبران، هدایت جامعه و مردم برای رسیدن به حکومت صالح بوده است.

رییس‌جمهور با بیان اینکه همه جنگ‌ها، فاصله‌ها، صبر‌ها و له شدن شخصیت انسان‌ها نیز به خاطر فقدان حاکمیت صالحان بوده است، تصریح کرد: امروز جامعه بشری در مسیر کمال به نقطه‌ای رسیده که خواستار برقراری حکومت صالحان شده و مطالبه عدالت به سرعت به مطالبه اول جامعه بشری تبدیل می‌شود.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه مسئولیت ملت ایران این است که الگوی متعالی از عدالت و حکومت صالحان را به جامعه بشری ارائه دهد، خاطر نشان کرد: حاکمان تا امروز خود را مالک ملت‌ها و اموال آن‌ها می‌دانستند و برای رسیدن به مقاصد شخصی و سلطه خواهی و توسعه طلبی، هزینه‌های سنگینی را بر دوش ملت‌ها تحمیل می‌کردند اما در نقطه مقابل حکمرانی صالحان به دنبال خدمت و احترام به مردم است.

وی با اشاره به اینکه حکومت باید عدالت را در جامعه برپا و انفاق و برادری را در جامعه مستقر کرده و رواج دهد، ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران برپا شد تا الگویی از حقیقت انسانی و آرمان جامعه بشری را برپا و به جهانیان معرفی کند.

رییس‌جمهور اظهار داشت: از نگاه اسلام حکومت در خدمت مردم بوده و سربار مردم نیست و پایه اصلی تنظیم رابطه حاکمان با مردم، عشق به مردم است که هر چه رتبه و درجه افراد بالا‌تر باشد باید قلبشان مالامال‌تر از عشق به آحاد مردم باشد.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه نیروی انتظامی امروز مسئولیتی سنگین، مستمر، گسترده و بدون وقفه را برعهده دارد، گفت: هر چه زمان می‌گذرد و جامعه بشری پیشرفت‌های بیشتری را به دست می‌آورد زوایای جدیدی به مسئولیت‌ها و ماموریت‌های نیروی انتظامی افزوده می‌شود.

رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه باید دلهای ما مالامال از عشق به مردم باشد، گفت: مردم باید از حضور نیروی انتظامی احساس امنیت کرده و ناجا را پناهگاه و نقطه امن خود بدانند و نام نیروی انتظامی باید در هر حادثه‌ای مایه آرامش مردم باشد.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه نیروهای انتظامی باید محبوب‌ترین افراد در دل مردم و همراه و دلسوز آنان باشند، گفت: خدا را شاکریم که امروز با مدیریت فرماندهی نیروی انتظامی، گام‌های بزرگی در این مسیر برداشته شده و باید تلاش‌های خود را برای رسیدن به مقصد نهایی بیشتر کنیم.

رییس‌جمهور خاطر نشان کرد: دانشگاه علوم انتظامی باید قلب تپنده ناجا در تولید علم، اندیشه و آموزش‌های گوناگون باشد.

احمدی‌نژاد تصریح کرد: مطمئناً با تلاش فرماندهان نیروی انتظامی و اساتید و مربیان دانشگاه علوم انتظامی الگوی خوبی از برقراری رابطه با مردم و ایجاد جامعه‌ای متعالی برای بشر ایجاد خواهد شد.

رییس‌جمهور خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، یاری مهربان برای آحاد مردم و دیواری راسخ و شمشیری برنده در برابر متجاوزان به مرز‌ها و حقوق مردم و امنیت ایران است.

احمدی‌نژاد در آغاز سخنان خود ضمن تبریک به کسانی که از امروز خود را برای خدمتی صادقانه و بی‌نام و نشان به ملت آماده می‌کنند، یاد و خاطره امام راحل و شهیدان انقلاب اسلامی به ویژه شهدای نیروی انتظامی را گرامیداشت.

پیش از سخنان رییس جمهور سردار اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی گزارشی از اقدامات، ماموریت‌ها و پیشرفت‌های نیروی انتظامی در حوزه‌های مختلف ارائه کرد.

همچنین پس از سخنان رییس جمهور، یگان‌های انتظامی مستقر در میدان از برابر جایگاه رژه رفتند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر